Natalia Sadowska

i

Autor: materiały prasowe Natalia Sadowska gra o MŚ w warcabach

Polka bije Rosjankę w meczu o MŚ. W Bellotto kolejna tercja finału

2021-04-26 16:00

We wtorek w warszawskim Hotelu Bellotto Natalia Sadowska i Tamara Tansykkużyna wznowią mecz o mistrzostwo świata w warcabach stupolowych. Panie w poniedziałek miały pierwszy dzień przerwy w rywalizacji, przed nimi teraz kolejne trzy dni „warcabowej wojny”. Sobotnie i niedzielne potyczki zakończyły się remisem (dwa razy 6:6). Po 17 godzinach gry prowadzi Sadowska – 20:16, pierwszą rundę wygrała 8:4.

– Ta przewaga, w skali całej zdobyczy punktowej, czyli 108 pkt, jest mała. Losy tego spotkania mogą odwrócić się w każdym momencie. Zdaniem arcymistrzów i analityków najbliższe trzy rundy nie są jeszcze momentem na atak. Obie panie będą myślały bardziej o tym, by nie przegrać, niż by wygrać. Spodziewam się dosyć spokojnych rozwiązań na warcabnicy. Jeżeli ta przewaga będzie wysoka, to wtedy któraś ze stron podejmie ryzyko – mówi Damian Reszka, prezes Polskiego Związku Warcabowego, jeden z organizatorów pojedynku w murach Hotelu Bellotto.

Sprawdź: Natalia Sadowska prowadzi w meczu o tytuł światowy w warcabach 100-polowych. Polka wygrała partię czarnymi bierkami

O złoto w Bellotto. W Warszawie trwa wielki finał MŚ w warcabach

Starcie między Polką i Rosjanką potrwa do 3 maja, chyba że któraś z warcabistek wcześniej przekroczy pułap 54 pkt. Pula nagród wynosi 20 tys. euro: 12 tys. dla zwyciężczyni, 8 tys. dla pokonanej.

„Super Express” jest patronem medialnym zawodów. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze