Polska-Rosja 12.06.2012. Bogusław Kaczmarek: Rywal jest w zasięgu

2012-06-11 4:00

Szkoda, że w pierwszej połowie strzeliliśmy Grekom tylko jednego gola. Graliśmy z nimi u siebie, ale... przy greckiej pogodzie przez ten zasunięty dach. W gorącej saunie oddaliśmy inicjatywę rywalom.

Zabrakło mi odważnych decyzji selekcjonera. Nie poznawałem Franza. Nigdy go takiego nie widziałem.

Jak będzie z Rosją? Za kadencji Leo Beenhakkera zremisowaliśmy z nimi w Moskwie 2:2. Do przerwy rywale strzelili nam dwa gole i wydawało się, że już się nie podniesiemy. Ale po przerwie zdołaliśmy odrobić straty. Mogliśmy nawet wygrać, ale Darek Dudka huknął w poprzeczkę. Rosja to silny rywal, ale możemy z nimi powalczyć.

Nie wierzę, żeby zagrali tak ofensywnie jak z Czechami. Nic dwa razy się nie zdarza. Na Rosjan wprowadziłbym do składu Dudkę, Mierzejewskiego i Wawrzyniaka. Boenisch nie zdążył z formą. Wystawienie go ponownie wiąże się z dużym ryzykiem.