Postanowił naładować telefon na meczu i zepsuł system VAR! Kuriozalna sytuacja na stadionie

2019-10-09 12:03 MaSz
System wideo weryfikacji wideo VAR
Autor: East news System wideo weryfikacji wideo VAR

System wideo weryfikacji VAR ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. W spornej sytuacji bardzo się przydaje, bo pomaga podjąć sędziemu właściwą decyzję. Tak, aby żadna ze stron nie czuła się pokrzywdzona. Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas ligowego spotkania w Arabii Saudyjskiej. Niespodziewanie system VAR przestał działać. Już wyjaśniamy, co się tak naprawdę stało.

Al Nassr rozgrywał ligowy mecz z Al Fateh w lidze Arabii Saudyjskiej. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem 1:0 zespołu z Rijadu. Wszystko przebiegało sprawnie do pewnego czasu. Trzeba przyznać, że cała sytuacja brzmi groteskowo i dość absurdalnie. Jak to w ogóle możliwe, że doszło do awarii?

W trakcie zawodów jeden z pracowników wprawił w osłupienie obsługę techniczną. Odłączył system wideo weryfikacji VAR od prądu. W zamian podłączył ładowarkę do telefonu. Technicy nie wiedzieli co się dzieje i dlaczego brakuje zasilania. W końcu jednak okazało się, kto był sprawcą zamieszania. Nie wiemy, czy nieświadomy pracownik, który odłączył VAR z gniazdka, został ukarany.