PRZERAŻAJĄCE skutki pandemii koronawirusa. Piłkarze chcieli popełnić SAMOBÓJSTWA

2020-03-26 18:51 DaO
Koronawirus
Autor: East News

Świat od dawna nie musiał się mierzyć z tak ogromnym wyzwaniem, jakim jest koronawirus. Najgorszym i najbardziej przerażającym skutkiem pandemii są ofiary liczone w dziesiątkach tysięcy. Nie można jednak zapominać, że przez wirusa z Chin wiele firm może upaść. Ekonomiczna i społeczna strona pandemii może doprowadzić do wielu tragicznych zdarzeń. Takich jak np. fala samobójstw.

Ostatnie tygodnie, a nawet i miesiące są dla światowego społeczeństwa czymś zupełnie nowym. Jak dotąd nie mieliśmy w zasadzie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Teraz sprowadza się on do przesiadywania w domu, bez możliwości spotkania się ze znajomymi, czy nawet z dalszą rodziną. Nie trudno w takich sytuacjach o gorsze samopoczucie.

Pandemia koronawirusa będzie miała również opłakane skutki dla gospodarki. Coraz bardziej prawdopodobne jest, że tysiące osób na całym świecie straci prace i źródło dochodu. W grupie ryzyka są również piłkarze, bo już teraz wiadomo, że straty w świecie futbolu będą liczone w miliardach. W trudnej sytuacji znaleźli się ci zawodnicy, którzy nie grają na najwyższym szczeblu rozgrywkowym i nie zarabiają milionów.

Agnieszka Radwańska ZROBIŁA TO siedem lat temu! Niezwykły hołd złożony Polce [WIDEO]

A potencjalny brak wypłat może być opłakany w skutkach. Bardzo niepokojące wiadomości na łamach "Daily Record" przekazał Garry O'Connor, były reprezentant Szkocji, a obecnie ambasador Back Onside, organizacji działającej na rzecz zdrowia psychicznego. - Obecna sytuacja ma odbicie w stanie psychicznym wielu osób. Zanim jeszcze piłkarskie rozgrywki zostały zawieszone, pracowaliśmy z wieloma zawodnikami, ale w ostatnich dniach przybywa ich coraz więcej i więcej - powiedział były zawodnik.

- Piłkarze obawiają się, że nie dostaną pensji. To wpływa na ich sytuacje związane z kredytami, ratami za samochód, co odbija się na ich głowach - wyjaśnia. Organizacja odbiera coraz więcej niepokojących telefonów. Według mediów z Wielkiej Brytanii tylko w ostatnich kilkunastu dniach udało się odwieźć czterech piłkarzy od prób samobójczych.

Tego jeszcze nie było! Stadion Realu Madryt zmieniony w centrum walki z koronawirusem

Super Raport - prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.