Tego jeszcze nie było! Stadion Realu Madryt zmieniony w centrum walki z koronawirusem

2020-03-26 17:22 Piotr Koźmiński
Santiago Bernabeu, Real Madryt, stadion
Autor: East News

Stadion Realu Madryt od dzisiaj będzie pełnił zupełnie inną rolę niż przez kilkadziesiąt ostatnich lat. Santiago Bernabeu, bo tak nazywa się obiekt, decyzją "Królewskich", w porozumieniu z władzami, również sportowymi, ma odegrać ważną rolę w walce z pandemią, która dziesiątkuje Hiszpanię, a zwłaszcza Madryt. W związku z dramatyczną sytuacją władze jednego z najbardziej utytułowanych klubów postanowiły udostępnić obiekt do innych celów niż granie w piłkę.

Obiekt Realu widział na przestrzeni dziesiątek lat najlepszych piłkarzy świata, wielu z nich reprezentowało zresztą barwy grającego tu klubu. Ale teraz nie czas na grę w piłkę, bo Hiszpania toczy dramatyczną walkę z epidemią. Najnowsze dane z tego kraju mówią już o 4 tysiącach ofiar śmiertelnych koronawirusa, a końca tragedii nie widać.

Real już wcześniej jako klub włączył się w akcję pomocy, przekazując szpitalom bardzo dużo niezbędnego sprzętu. Dziś klub z Madrytu poszedł jeszcze dalej: w porozumieniu z władzami, nie tylko sportowymi, stadion Realu stał się centrum zbierania i dystrybucji sprzętu medycznego, napływającego z różnych części kraju i świata. To na Santiago Bernabeu sprzęt będzie składowany, a następnie wysyłany w najbardziej potrzebujące miejsca.

Real nie tylko pomaga, ale zachęca też do tego inne sportowe instytucje. W oficjalnym komunikacie klubu, wydanym dzisiaj, klub proponuje innym, że jeśli chcą ofiarować sprzęt czy cokolwiek innego potrzebnego do walki z chorobą, przysyłanie darów właśnie na Santiago Bernabeu. A stąd, w porozumieniu z odpowiednimi służbami, nastąpi dystrybucja dla najbardziej potrzebujących.

Gerard Badia: Zostańmy teraz w domu, aby później nie płakać

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze