Podczas meczu Drutex-Bytovia - Legia Warszawa zabrakło światła

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP Podczas meczu Drutex-Bytovia - Legia Warszawa zabrakło światła

Puchar Polski: Legii zgasło światło. Na stadionie Bytovii... zabrakło prądu! [ZDJĘCIA]

2017-10-26 0:13

Takie sytuacje zdarzają się naprawdę rzadko. Podczas pierwszego meczu ćwierćfinałowego pomiędzy Drutex-Bytovią Bytów a Legią Warszawa przy stanie 2:1 dla gości na stadionie... zabrakło prądu! I była to na tyle poważna awaria, że piłkarze musieli opuścić murawę i udać się do szatni. Bo na murawie zapanowały egipskie ciemności.

W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Legia Warszawa pojechała do Bytowa na starcie z tamtejszą Drutex-Bytovią, która z trwających rozgrywek wyrzuciła już m.in. Pogoń Szczecin czy Lechię Gdańsk. Mimo to faworytem byli "Wojskowi", którzy potwierdzili to w pierwszej połowie i na przerwę schodzili prowadząc 2:1.

W drugiej połowie gościom zgasło jednak światło. I w przenośni, i dosłownie. Po wznowieniu gry nie grali już tak dobrze, jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, a momentami można było odnieść wrażenie, że są już nieco zmęczeni. Nie potrafili wymienić kilku celnych podań na połowie rywali, jednak w pewnym momencie los się do nich uśmiechnął i pozwolił odsapnąć. Po ponad godzinie gry na stadionie... zabrakło prądu! I była to chyba dość poważna awaria, bo w Bytowie zapanowały egipskie ciemności. Piłkarze obu drużyn szybko uciekli do szatni, a świetnie bawili się kibice przyjezdnych, którzy na melodię znaną z pieśni kościelnych śpiewali "Nie boję się gdy ciemno jest, jestem kibicem CWKS".

Na szczęście problem udało się zażegnać, a po kilkunastu minutach spotkanie zostało wznowione.