Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski przyłączył się do akcji wsparcia dla Ukrainy! Wyjątkowe nagranie, mocny przekaz

2022-03-18 10:23

Wojna w Ukrainie nieustannie trwa, a rosyjskie wojska starają się przełamać obronę atakowanego kraju. Działania Władimira Putina wstrząsnęły całym światem, w tym jego sportową częścią. Polska mocno sprzeciwiła się inwazji, a miliony Ukraińców znalazły schronienie w naszym kraju. W akcję wsparcia dla poszkodowanych włączają się największe gwiazdy, a Totalizator Sportowy przygotował wyjątkowe nagranie, w którym pojawił się m.in. sam Robert Lewandowski.

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego, a ofensywa wojsk Putina nie ustaje. Niedługo wybije miesiąc, gdy atakowany kraj broni się przed najeźdźcą. Świat nałożył na Federację Rosyjską ogromne sankcje, jednak nie zatrzymało to wojennych działań agresora. Mocno dotkniętą dziedziną życia jest sport, bowiem Rosjanie zostali wykluczeni z większości dyscyplin. Głośno jest m.in. o żużlowej i piłkarskiej banicji, ale niemal na każdym kroku da się odczuć niechęć do zawodników z tego kraju. Jednym z symboli sprzeciwu stał się bojkot piłkarskiej reprezentacji Polski, która stanowczo sprzeciwiła się rywalizacji z Rosją w barażu do mistrzostw świata. Na szali postawiono awans do najważniejszego turnieju czterolecia, jednak Polski Związek Piłki Nożnej podjął taką decyzję w zgodzie z piłkarzami. Robert Lewandowski i koledzy jasno wyrazili swoje zdanie i ostatecznie przyczynili się do wykluczenia Rosjan ze struktur FIFA. Teraz kapitan Biało-Czerwonych po raz kolejny stanął w obronie Ukrainy.

Bayern ma jasny plan w sprawie Lewandowskiego! Skończy jak inny gwiazdor tej drużyny?

Sonda
Czy myślisz, że Rosja się podda w wojnie z Ukrainą?

Lewandowski i inne gwiazdy sportu sprzeciwiają się wojnie w specjalnym nagraniu Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy przygotował specjalny materiał wideo, w którym wystąpiły największe gwiazdy polskiego sportu. W nagraniu udział wzięli m.in. Andrzej Bargiel, Dawid Tomala, Katarzyna Zillmann i Jakub Rzeźniczak. Wszyscy wyrażali wsparcie dla poszkodowanego kraju, a całość zamknął właśnie Lewandowski, który miał dla Ukraińców prosty przekaz. - Nie jesteście sami [you are not alone - przyp.red.] - powiedział najlepszy piłkarz świata. Slogan ten nie był przypadkowy, bowiem TS rozpoczął akcję #UAreNotAlone, a pierwsze litery "UA" to angielski skrót od nazwy Ukraina.

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda obecnie życie Ukraińców w zrujnowanym Mariupolu:

Restauracja Roberta Lewandowskiego będzie sprzedawać Misie Rysie, żeby powstał "Ryśkowy szpital"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze