Ołeksandr Suchenko

i

Autor: SK "CHAYKA" Petropavlivsʹka Borshchahivka./Facebook

Rosjanie zamordowali ukraińskiego piłkarza. Miał zaledwie 25 lat, jego ciało odnaleziono w masowym grobie

2022-04-04 12:08

Wojna w Ukrainie zbiera żniwa już od ponad miesiąca, a okrucieństwo rosyjskich wojsk przybiera na sile. Atakowany kraj oczywiście się nie poddaje i stawia opór agresorom, a odbicie obwodu kijowskiego przyniosło wstrząsające odkrycia. Ukraińcy mierzą się ze skutkami bestialstwa Rosjan, którzy nie oszczędzili jeńców. Jedną z ofiar ich najazdu okazał się Ołeksandr Suchenko, piłkarz i syn sołtyski wsi Motyżyn, Olhy.

Rosja rozpoczęła najazd na terytorium Ukrainy 24 lutego. Od tamtej pory trwa otwarta wojna, a celem agresora przez długi czas był m.in. Kijów. Stolica atakowanego kraju na szczęście obroniła się przed wrogim wojskiem, a 2 kwietnia poinformowano, że cały obwód kijowski został odbity z rosyjskich rąk. Przez wiele poprzednich dni Rosjanie plądrowali wsie i miasta tamtejszego regionu, a także wykonywali brutalne rozkazy. Mieli przekonywać do współpracy przydatne osoby, takie jak te posiadające władze na danym obszarze. W tym celu porywano zakładników i ich rodziny. Często naciski kończyły się niepowodzeniem i pobici oraz wykończeni Ukraińcy wracali do domu. Tyle szczęścia nie miała rodzina Suchenków, której członkiem był 25-letni piłkarz, Ołeksandr.

Rosjanie nie wytrzymali, widząc to podczas transmisji Bundesligi. Boli ich prawda, wielka kompromitacja

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?

Nie żyje Ołeksandr Suchenko. Zamordowali go Rosjanie

23 marca rosyjscy żołnierze uprowadzili z domu Olhę Suchenko, jej męża Ihora i właśnie Ołeksandra. Matka piłkarza była sołtyską wsi Motyżyn i Rosjanie chcieli nakłonić ją do współpracy. Cała rodzina nie zamierzała wspierać najeźdźców, za co przypłaciła życiem, co odkryto po wyzwoleniu obwodu kijowskiego. Po odbiciu tego regionu obrazki z Ukrainy obiegły cały świat i były przerażające. Trupy leżały na ulicach, w mieszkaniach i masowych grobach. W jednej z mogił odnaleziono ciała Suchenków.

Zobacz też: Legendarny trener walczy z rakiem. Szokujące wyznanie. Louis van Gaal długo to ukrywał

Zdjęcia z Ukrainy mrożą krew w żyłach:

O wszystkim poinformował mer Makarowa, Wadym Tokar. W mogile odnaleziono ciała Suchenków i 20 innych mieszkańców wsi, których wzięto do niewoli. Ołeksandr był piłkarzem, ale po rozpoczęciu wojny zaangażował się w pomoc potrzebującym. Dostarczał im m.in. żywność i lekarstwa. Na boisku grał jako napastnik bądź skrzydłowy, a jego największym osiągnięciem były występy na drugim poziomie rozgrywkowym w SK Czajka. Rozegrał tam 21 meczów i strzelił 3 gole. Jego ostatnim klubem była FK Kudriwka.

Express Biedrzyckiej - gen. Jan Rajchel: Dopóki Putin jest u władzy, nie uzna porażki Rosji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze