Stan zdrowia Pele znów się pogorszył! Legenda trafiła na OIOM

2021-09-17 21:26
Pele
Autor: East News Pele

Pele znowu ma wielkie kłopoty ze zdrowiem. Legendarny brazylijski piłkarz wrócił na oddział intensywnej terapii szpitala im. Alberta Einsteina w Sao Paulo. Placówkę opuścił trzy dni temu i wydawało się, że wraca do formy. Powodem powrotu do szpitala jest refluks żołądka - poinformowała telewizja ESPN Brasil.

Na początku września Pele przeszedł operację guza okrężnicy, którego usunięto i oddano do badań histopatologicznych. We wtorek opuścił OIOM i poinformował na Instagramie swoich kibiców, że jest gotowy na "90 minut plus dogrywkę".

Jednak stan jego zdrowia pogorszył się i w piątek powrócił do szpitala. Oprócz problemów z układem pokarmowym słynny Brazylijczyk od lat cierpi na problemy z biodrami, nie może chodzić samodzielnie. Prawie 81-letni Pele, czyli Edson Arantes de Nascimento, jest nazywany "królem futbolu". Jako jedyny zdobył trzy tytuły mistrza świata, triumfując z reprezentacją Brazylii na mundialach w 1958, 1962 i 1970 roku.

Nowe informacje o zdrowiu Pele! Ważna wiadomość od Brazylijczyka

JAN TOMASZEWSKI: Nie powinniśmy klękać przed meczami! Czy byliśmy kolonistami jak Anglicy?

 - Moi przyjaciele, to wiadomość dla każdego z was. Przeczytałem tysiące serdecznych życzeń od was. Bardzo wam wszystkim dziękuję. Miłość, miłość i miłość - to od was otrzymuję. Opuściłem już intensywną terapię, ale przebywam nadal w szpitalu. Każdego dnia czuję się coraz lepiej - teraz już na 90 minut i doliczony czas. Niedługo znowu będziemy razem - napisał niedawno na Instagramie. Trzymamy kciuki, by legendarny Brazylijczyk wrócił do zdrowia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze