Pele

i

Autor: East News Pele

Stan zdrowia Pele znów się pogorszył! Legenda trafiła na OIOM

2021-09-17 21:26

Pele znowu ma wielkie kłopoty ze zdrowiem. Legendarny brazylijski piłkarz wrócił na oddział intensywnej terapii szpitala im. Alberta Einsteina w Sao Paulo. Placówkę opuścił trzy dni temu i wydawało się, że wraca do formy. Powodem powrotu do szpitala jest refluks żołądka - poinformowała telewizja ESPN Brasil.

Na początku września Pele przeszedł operację guza okrężnicy, którego usunięto i oddano do badań histopatologicznych. We wtorek opuścił OIOM i poinformował na Instagramie swoich kibiców, że jest gotowy na "90 minut plus dogrywkę".

Jednak stan jego zdrowia pogorszył się i w piątek powrócił do szpitala. Oprócz problemów z układem pokarmowym słynny Brazylijczyk od lat cierpi na problemy z biodrami, nie może chodzić samodzielnie. Prawie 81-letni Pele, czyli Edson Arantes de Nascimento, jest nazywany "królem futbolu". Jako jedyny zdobył trzy tytuły mistrza świata, triumfując z reprezentacją Brazylii na mundialach w 1958, 1962 i 1970 roku.

Nowe informacje o zdrowiu Pele! Ważna wiadomość od Brazylijczyka

JAN TOMASZEWSKI: Nie powinniśmy klękać przed meczami! Czy byliśmy kolonistami jak Anglicy?

 - Moi przyjaciele, to wiadomość dla każdego z was. Przeczytałem tysiące serdecznych życzeń od was. Bardzo wam wszystkim dziękuję. Miłość, miłość i miłość - to od was otrzymuję. Opuściłem już intensywną terapię, ale przebywam nadal w szpitalu. Każdego dnia czuję się coraz lepiej - teraz już na 90 minut i doliczony czas. Niedługo znowu będziemy razem - napisał niedawno na Instagramie. Trzymamy kciuki, by legendarny Brazylijczyk wrócił do zdrowia.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze