Tak przed laty Diego Maradona strzelił gola Polakom we Włoszech [WIDEO]

2020-11-25 23:51 MaSz
Diego Maradona
Autor: Instagram / maradona Diego Maradona

To smutny dzień dla futbolu. Odszedł słynny Diego Armando Maradona, który uważany jest za najwybitniejszego piłkarza w dziejach. Gdy Argentyńczyk występował we Włoszech miał okazję zagrać przeciwko... reprezentacji ligi polskiej. Zakończył to spotkanie z asystą i pięknym golem. Jak do tego doszło?

Mecz rozegrano 12 listopada 1988 roku w Mediolanie. Reprezentacja Ligi Polskiej rywalizowała z Ligą włoską. W składzie gospodarzy pojawiło się kilka znanych postaci z klubów Serie A, jak m.in. Lothar Matthaeus (Inter), Claudio Caniggia (Verona), Giovanni Galli, Mauro Tassotti i Alberigo Evani z Milanu oraz duet z Napoli: Careca i Diego Maradona. "Biało-czerwoni prowadzili po trafieniu Roberta Warzychy (na filmie od 0.15 min). W szeregach przedstawicieli włoskiej ligi czarował Argentyńczyk. To właśnie po jego podaniu Tassotti doprowadził do wyrównania (na filmie od 1.11 min).

Michał Listkiewicz: Diego Maradona to był gejzer emocji. Geniusz, który z piłką robił cuda

Diego Maradona
Autor: Instagram / maradona Diego Maradona

W drugiej połowie wyszliśmy na prowadzenie po dynamicznej akcji Dariusza Wdowczyka (na filmie od 1.55 min). Jednak gospodarze odpowiedzieli. I znów zadecydował geniusz Maradony. Najpierw przed polem karym z dziecinną łatwością wymanewrował jednego z naszych graczy. As Napoli chciał zagrać do kolegi, ale jego podanie przeciął Zbigniew Kaczmarek. Obrońca Legii interweniował tak niefortunnie, że odbił piłkę wprost po nogi Argentyńczyka. Piłka odbiła się od jego klatki piersiowej, spadła na ziemię, a on błyskawicznie oddał strzał z linii pola karnego i efektownym uderzenie zaskoczył bramkarza Józefa Wandzika. Bramkarz Górnika nawet nie zdążył zareagować. Cała akcja na filmie od 3.00 min.

Diego Maradona największe sukcesy. Lista sukcesów Maradony

Najnowsze