Putin

i

Autor: AP Władimir Putin

Sportowcy pójdą w kamasze

Triumfator Ligi Mistrzów wezwany do rosyjskiego wojska. Będzie musiał służyć Władimirowi Putinowi, nie miał nic do powiedzenia

2022-09-26 16:13

Rosyjscy sportowcy nie są mile widziani na żadnych sportowych arenach, już wiemy, że Sborna nie wystąpi na Euro 2024, bo nie została nawet dopuszczona do eliminacji. Władimir Putin nie pozwoli rosyjskim sportowcom siedzieć bezczynnie. Tamtejsze media poinformowały, że są już pierwsi zawodnicy, którzy… dostali wezwanie do wojska. Na liście „powołanych” jest triumfator Ligi Mistrzów.

To właśnie 21 września Putin w telewizyjnym orędziu ogłosił tzw. częściową mobilizację. Zgodnie z nowym dekretem rosyjskiego prezydenta – na wojenny front na Ukrainie wysłani mogą zostać wszyscy mężczyźni z rosyjskim obywatelstwem. Znani sportowcy też. Ponadto Ministerstwo Sportu zawiesiło do odwołania wszystkie zagraniczne wyjazdy reprezentantów Rosji na zawody i zgrupowania. Nikt nie może opuszczać terytorium Rosji, nie można wykluczyć możliwości wezwania do wojska.

Piłkarz Bayernu zmagał się z poważnym problemem. Nie owijał w bawełnę, wyjawił całą prawdę

Kamil Bortniczuk: Wybiliśmy Putinowi zęby! | Futbologia

Rosyjski serwis rsport.rai.ru podał już pierwsze nazwiska. Putin może „wziąć w kamasze” Nikitę Aleksiejewa, siatkarza klubu Surgut Superligi Gazprom-Jugra. Potwierdził to w rozmowie z „RIA Novosti” Dmitrij Rezwanow, agent zawodnika.

Jak się okazuje, Aleksiejew już służył, będąc w oddziałach powietrznodesantowych. 30-latek został mistrzem Rosji i zwycięzcą siatkarskiej Champions League w 2018 roku. Jest też dwukrotnym zdobywcą Pucharu i Superpucharu kraju.

Znany kolarz nie miał hamulców. Przyznał się, co zrobił nastolatkom, zapłacił wysoką cenę

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze