Benjamin Pavard

i

Autor: AP Benjamin Pavard

Odważne wyznanie

Piłkarz Bayernu zmagał się z poważnym problemem. Nie owijał w bawełnę, wyjawił całą prawdę

2022-09-26 15:38

Choć COVID-19 wciąż jest obecny w codziennym życiu, najnowsze odmiany nie są już tak groźne dla ludzkiego organizmu. Na samym początku pandemii było zupełnie inaczej, z tego powodu wprowadzono zresztą restrykcje, które w pewnym momencie zakazywały nawet wychodzenia z domu. Na skutek tych obostrzeń wiele osób zmagało się także z problemami na tle psychicznym. Wśród nich był piłkarz Bayernu Benjamin Pavard, który o całej sytuacji opowiedział w szczerej rozmowie z „Le Parisien”.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że piłka nożna to nie tylko światła reflektorów, ogromne pieniądze i wielka sława. Jest też ciemniejsza strona, a jedną z jej odcieni z pewnością jest depresja. Jest to doprawdy straszna choroba, z którą w przeszłości mierzyło się już wielu piłkarzy. Niektórym udało się ją pokonać, innym – jak byłemu bramkarzowi reprezentacji Niemiec Robertowi Enke – niestety nie. O nabawienie się depresji szczególnie łatwo było podczas okresu pandemicznego, podczas którego ludzie praktycznie nie wychodzili z domów. Dotyczyło to również piłkarzy, w tym Benjamina Pavarda. Obrońca Bayernu opowiedział o swoich przejściach podczas rozmowy z francuskim „Le Parisien”.

Lewandowski GORZKO po meczu z Walią. Nie ma co świętować

Wszelkie sprawy nie układały się dobrze w mojej głowie. Na początku zazwyczaj się mówi, że to nic takiego, że to minie. Kiedy jednak ten stan wciąż się utrzymuje, a podczas treningów było nie widać uśmiechu na twarzy, trzeba było zareagować. Jestem takim samym człowiekiem, jak każdy inny. Nawet żyjąc na co dzień w pięknym domu z siłownią potrzebowałem kontaktu z człowiekiem. Budziłem się rankiem i w ogóle nie miałem apetytu. Starałem się bardziej zatroszczyć o siebie. Gotowałem, oglądałem telewizję. Nie lubię słowa „depresja”, ale właśnie tak się czułem. Ukrywałem ją przed wszystkimi, ale teraz czuję się znacznie lepiej. Wyszedłem z tego stanu jako lepszy człowiek. Ten okres mnie odmienił – przyznał 26-latek.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.

Benjamin Pavard jest wychowankiem rodzimego OSC Lille, z którego w 2016 roku trafił do VfB Stuttgart. Dobre występy w tym zespole oraz świetne w jego wykonaniu mistrzostwa świata w Rosji (2018) sprawiły, że w 2019 roku za 35 mln euro trafił do Bayernu Monachium. Dotychczasowy bilans 26-latka w klubie ze stolicy Bawarii to 127 występów, 7 goli oraz 11 asyst. Wraz z Bayernem Pavard trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Niemiec, ma na swoim koncie także m.in. zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz Superpuchar Europy. W reprezentacji Francji – z którą zdobył w 2018 roku mistrzostwo świata – wystąpił jak do tej pory 45-krotnie, strzelając 2 bramki.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze