Paweł Korzeniowski, Maja Włoszczowska

i

Autor: Andrzej Lange/Instagram Maja Włoszczowska, Paweł Korzeniowski

Wiemy kto będzie chorążym reprezentacji Polski na otwarciu IO Tokio 2020. Zaskakująca decyzja!

2021-07-13 11:15

To już postanowione. Polski Komitet Olimpijski poinformował, kto został chorążym polskiej ekipy na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. Otwarcie najważniejszej imprezy sportowej tego roku zapanowano na 23 lipca 2021. Zaszczytny obowiązek niesienia polskiej flagi przypadł tym razem nie jednej osobie, ale… duetowi! Tego do tej pory w trakcie igrzysk nie oglądaliśmy. PKOl powiadomił, że wybrał do tego zadania dwójkę gwiazd polskiego sportu. Chorążymi Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Tokio 2020 zostali kolarka górska Maja Włoszczowska i pływak Paweł Korzeniowski.

Maja Włoszczowska to najbardziej utytułowana polska kolarka górska, mistrzyni świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyniEuropy, która na swoim koncie ma dwa srebrne medale olimpijskie (Pekin 2008 i Rio 2016), a w Tokio po raz czwarty stanie do walki o olimpijskie laury. Wcześniej rywalizowała w Atenach (2004), Pekinie (2008) i Rio de Janeiro (2016). Ze startu w Londynie (2012) wykluczyła ją kontuzja. Paweł Korzeniowski to mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016).Igrzyska w Tokio będą jego piątymi w karierze.

Siatkarze złożyli olimpijskie ślubowanie. Kamil Semeniuk: Jedziemy zdobyć medal

Szanse medalowe Polaków w IO Tokio 2020. Dobra prognoza, dużo złota!

Wyjaśniło się też, dlaczego flagę niesie dwójka sportowców, a nie jeden jak do tej pory (np. w 2016 r. w Rio był to piłkarz ręczny Karol Bielecki, w 2012 r. w Londynie tenisistka Agnieszka Radwańska). To efekt propozycji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Pierwsi polscy olimpijczycy już w Japonii! Procedury, testy. "O sklepie czy nawet samotnym spacerze można pomarzyć"

„MKOl w tym roku zaproponował, żeby chorążymi Narodowych Komitetów Olimpijskich podczas ceremonii otwarcia igrzysk były dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Pomysł MKOl z optymizmem przyjęło już wiele krajów, w tym Polska. To efekt dążenia do równouprawnienia, które ma doprowadzić – już podczas Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024, aby na olimpijskich arenach wystartowało tyle samo zawodniczek i zawodników” – wyjaśnia w komunikacie PKOl.

Sonda
Czy Paweł Fajdek zdobędzie medal igrzysk olimpijskich w Tokio?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze