Szymon Kołecki

i

Autor: Przemysław Kamiński/Super Express Szymon Kołecki

Wspaniały gest legendy polskiego sportu! Na pomoc Ukrainie oddał najcenniejsze medale, czapki z głów

2022-03-25 15:20

Mistrz olimpijski, dwukrotny wicemistrz świata i aż pięciokrotny mistrz Europy nie pozostaje obojętny wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Nasz były znakomity sztangista a teraz zawodnik MMA Szymon Kołecki włączył się do akcji pomocy na rzecz ofiar wojny na terenie naszych wschodnich sąsiadów. Na aukcję przeznaczył swoje najcenniejsze medale!

>>>LICYTUJ MEDALE KOŁECKIEGO<<<

Kołecki to jeden z najlepszych polskich sportowców w XXI wieku. Po znakomitej karierze w podnoszeniu ciężarów przerzucił się na mieszane sztuki walki i w nowej dla siebie dyscyplinie także radzi sobie bardzo dobrze. Jak dotychczas stoczył 11 walk, z czego wygrał aż 10. Po raz ostatni w klatce mogliśmy go obserwować w lipcu zeszłego roku, gdy na gali KSW 62 pokonał Akopa Szostaka.

KSW przebija ofertę UFC, aby zatrzymać mistrza! Obłędna kwota, Soldić zostanie w polskiej federacji?

Miesiąc po tym pojedynku Kołecki spróbował sił w... boskie. W pokazowej walce (zbiórka pieniędzy dla chorej Mii Majchrzak, red.) zmierzył się z byłym mistrzem świata w wadze junior ciężkiej, Krzysztofem Włodarczykiem. Jak to bywa w tego typu bataliach sędzia ogłosił remis.

Teraz Kołecki ponownie udowodnił, że ma wielkie serce. Mistrz olimpijski wystawił właśnie na aukcję trzy złote medale z mistrzostw Europy w 2000 roku.

- To medale za rwanie, podrzut i dwubój. To dla mnie cenna pamiątka. Po medalach olimpijskich, które oddałem już na różne aukcje charytatywne, to moje najcenniejsze medale - przyznał Kołecki w rozmowie z TVP Sport.

Ołeksandr Usyk opuścił Ukrainę. Mistrz świata przygotowuje się do rewanżu z Joshuą

Z tą imprezą łączą Kołeckiego szczególne wspomnienia, ponieważ nie tylko pokonał wtedy wszystkich konkurentów w kat. 94 kg, ale przy okazji - wynikiem 232,5 kg - pobił rekord świata w podrzucie.

- W trakcie kariery poprawiałem ponad 40 rekordów świata w różnych kategoriach wiekowych, ale tylko jeden w kategorii seniorów. To właśnie wtedy, na tych zawodach osiągnąłem swój najlepszy wynik w całej sportowej karierze – wyjaśnił.

Pieniądze zebrane na aukcji trafią do Towarzystwa Pomocy Ukrainie, które organizuje m.in. pomoc uchodźcom i ukraińskim żołnierzom.

Patriota z krwi i kości! Ukraiński mistrz boksu zostaje na froncie, walka o pasy poczeka

Szymon Kołecki po wygranej z Akopem Szostakiem na KSW 62
Najnowsze