Zapadła jednoznaczna decyzja: bez szczepionki kibic nie wejdzie na mecze piłkarskiego mundialu

2021-06-21 9:45
Zaskakująca decyzja WHO, na rynek wejdzie nowa szczepionka. Tym razem chińska
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ostre reguły sanitarne zapowiedzieli organizatorzy przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. Na trybuny stadionów mundialu 2022 nie będzie miał wstępu nikt, kto nie jest zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Władze Kataru są tu bezwzględne, informację przekazał premier tego państwa, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani. Trudno powiedzieć jaka będzie reakcja władz światowej piłki. Podczas trwającego Euro 2020 wejście na stadion nie jest uzależnione od bycia zaszczepionym, natomiast przy podróżach międzynarodowych kibice muszą się legitymować negatywnym wynikiem testu na Covid-19.

Można się przynajmniej spodziewać tego, że na MŚ 2022 szczepienia kibicom zapewnią sami organizatorzy. Jak powiedział premier Kataru, trwają negocjacje z jedną z firm farmaceutycznych na dostarczenie miliona szczepionek. FIFA i organizatorzy MŚ na razie nie skomentowali słów władz państwowych kraju, w którym do tej pory wykryto 220 800 przypadków zakażenia, a z powodu koronawirusa zmarło 585 osób. – Negocjujemy z firmą, aby zapewnić milion dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi, by uodpornić osoby niezaszczepione, które przybędą na mistrzostwa świata w Katarze. Naszym głównym celem jest ochrona zdrowia publicznego obywateli i mieszkańców kraju – powiedział szejk Chalid.

Konferencja dotycząca bezpieczeństwa sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi

Zbigniew Boniek JEDNOZNACZNIE wypowiedział się o Sousie. Lata mijały i nic, aż tu nagle...

Katar w trakcie przygotowań do czempionatu musi się mierzyć z krytyką organizacji międzynarodowych zwracających uwagę na łamanie praw człowieka oraz złe traktowanie pracowników budujących stadiony na mistrzostwa. Największa piłkarska impreza globu ma się rozpocząć 21 listopada 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE