Zbigniew Boniek JEDNOZNACZNIE wypowiedział się o Sousie. Lata mijały i nic, aż tu nagle...

2021-06-21 7:28
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Na przykładzie reprezentacji Polski doskonale sprawdza się piłkarskie powiedzenie, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Biało-czerwoni po fali krytyki jaką zebrali po porażce ze Słowacją na Euro 2020, teraz są wychwalani za remis z Hiszpanią. Głos zabrał również Zbigniew Boniek. Prezes PZPN nie omieszkał skomentować również odważnej decyzji Paulo Sousy. Nie ukrywał, że na jedną rzecz czekał latami.

Piłkarska droga z nieba do piekła, albo z piekła do nieba potrafi być bardzo krótka. Wystarczy jeden lepszy mecz, aby być chwalonym, a gorszy występ sprawia, że zawodnicy niemal od razu są krytykowani. Nie inaczej jest w przypadku reprezentacji biało-czerwonych. Po przegranej rywalizacji ze Słowacją Polacy usłyszeli masę nieprzychylnych słów i trudno się dziwić, bo zagrali bardzo słabo. Sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni po sobotnim spotkaniu z Hiszpanią. W Sewilli podopieczni Paulo Sousy pokazali, że nie zapomnieli jak się powinno grać w piłkę i że potrafią rywalizować z mocniejszymi ekipami.

Szwedzi nazwali Polaków ZDESPEROWANYMI i gdy wspomnieli o Szczęsnym... ALE KOMPROMITACJA!

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy

Tuż przed spotkaniem można było mieć obawy, czy portugalski selekcjoner nie wystawił zbyt odważnego składu, gdyż Polacy wyszli z dwójką napastników. W trakcie spotkania okazało się, że było to jednak dobre rozwiązanie, bo mieliśmy parę dogodnych sytuacji podbramkowych. Decyzję Sousy o grą trójką obrońców w "Przeglądzie Sportowym" jednoznacznie ocenił Zbigniew Boniek.

Piłkarze na mistrzostwach ściągnęli PROSTYTUTKI do hotelu. Gwiazdy w tarapatach. Upojna noc odbije się im czkawką?

Jak przyznał prezes PZPN na taką taktykę w polskiej kadrze czekał od dawna. - Od sześciu, siedmiu lat mówiłem, że powinniśmy grać trójką obrońców, by móc w ten sposób wystawiać dwóch napastników, mieć alternatywne ustawienie i plany oraz grać znacznie odważniej - powiedział Boniek. Prezes uważa również, że krytyka w ostatnich dniach była zbyt duża. - Czasem mam wrażenie, że krytyka zespołu jest mocno przesadzona i szuka się różnych, często absurdalnych przyczyn porażek, które są elementem sportu. Niektóre oceny nie miały nic wspólnego z merytoryką i rzeczywistością, ale radzimy sobie z tym - uważa Boniek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE