Zawodnik POBIŁ sędziego! Mecz został przerwany [WIDEO]

2020-01-14 8:02 MD
Sędzia znokautowany na Malcie
Autor: YouTube Sędzia znokautowany na Malcie

Kolejny raz możemy się przekonać, że brak szacunku piłkarzy wobec arbitrów jest bardzo złą rzeczą. Enty już przykład płynie z Malty, gdzie przedwcześnie zakończono mecz drugiej ligi pomiędzy Sannat Lions a Oratory Youths. Wszystko przez jednego z zawodników, który nie mógł pogodzić się z czerwoną kartką i uderzył znokautował sędziego asystenta.

By znaleźć wstydliwe dla futbolu momenty, w których rozjemcy spotykali się z agresją fizyczną ze strony zawodników, nie trzeba rozglądać się daleko. W ostatnich miesiącach głośno było o tym także w Polsce. Jest to bardzo poważny problem dotyczący przede wszystkim niższych lig piłkarskich. Rozgrywki będące z dala od medialnego świecznika i burzliwa krew graczy sprawiają, że arbitrzy często są narażeni na kłopoty.

Kolejnym negatywnym bohaterem takiej sytuacji jest Antoine Camilleri. Sąd zawiesił go na rok oraz wymierzył mu karę 100 euro za to, co wydarzyło się w trakcie meczu drugiej linii na maltańskiej wyspie Gozo. Gdy pod koniec spotkania gracz wyleciał z boiska za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, postanowił przeprowadzić odwet na sędziach i znokautował asystenta. Na murawie wybuchło spore zamieszanie...

Pojedynku piłkarskiego nie udało się już dokończyć - arbiter główny odgwizdał jego przedwczesne zakończenie.

Maltański Związek Sędziów Piłkarskich już zapowiedział, że karę dla agresora uważa za zbyt niską i będzie domagał się jej zwiększenia.