Złota medalistka olimpijska NIE ŻYJE. Tragiczne powikłania po koronawirusie

2021-04-13 14:01 Marcin Długosz
Znicz
Autor: Pixabay

Pandemia koronawirusa nie zatrzymuje się i zbiera śmiertelne żniwo również w świecie sportu. W wieku 56 lat w wyniku powikłań po zakażeniu COVID-19 zmarła Diana Igaly, węgierska złota mistrzyni olimpijska z Aten. Kobieta była w swoim kraju prawdziwą legendą. W ostatnich dniach życia była hospitalizowana, ale jej życia nie udało się już uratować.

Świat sportu nie pozostaje w czymkolwiek odmienny od pozostałych obszarów życia i również toczy nierówną walkę z pandemią koronawirusa. Wszyscy kibice chyba już zdążyli przywyknąć, że popisy swoich ulubionych drużyn czy zawodników mogą obserwować jedynie z perspektywy telewizji, nie zaś na żywo. To jednak tylko jedna z wielu kwestii, z którą aktualnie trzeba się borykać. Drugą, dużo gorszą i trudniejszą, są zakażenia, które czasami prowadzą do najbardziej dramatycznych sytuacji.

Poznaj MAJĄTEK Marcina Gortata

Tak było w przypadku Diany Igaly. Węgierka przez lata swojej sportowej kariery dorobiła się ogromnych osiągnięć w strzelectwie. Na igrzyskach olimpijskich w Atenach wywalczyła złoty medal w tej konkurencji. Dodatkowo zgarnęła także m.in. cztery tytuły mistrzyni świata oraz sześć tytułów mistrzyni Europy.

W ostatnich dniach przed śmiercią była hospitalizowana w wyniku powikłań po zakażeniu koronawirusem COVID-19. Niestety jednak przegrała tę walkę. Zmarła w wieku 56 lat.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Sośnierz: Bijemy rekordy niesprawności państwa. Epidemia w Polsce toczy się własnym życiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze