Bartłomiej Marszałek

i

Autor: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Życiowy sukces Bartłomieja Marszałka. Akurat pod choinkę

2022-12-19 11:22

Tego jeszcze nie było. Bartłomiej Marszałek (39 l.) zajął drugie miejsce w ostatnim wyścigu mistrzostw świata 2022 motorowodnej Formuły 1. Ten weekend był życiowym wyczynem syna multimedalisty motorowodnych czempionatów. Na wodach u wybrzeży Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Bartłomiej finiszował w piątek trzeci, a w niedzielę drugi. Syn poszedł w ślady ojca.

W poprzednich jedenastu sezonach szczytem osiągnięć warszawskiego motorowodniaka było jedno trzecie miejsce w wyścigu F1 H2O (w roku 2019). W tym roku szło mu zrazu nienajlepiej – zaczął od dwóch ósmych lokat, potem zaliczył dyskwalifikację i nieukończenie wyścigu. Ale finisz na Zatoce Perskiej był jego popisem - nie dawał się zepchnąć z podium.

17/12/2022  Wielki sukces Bartłomieja Marszałka. Polak ponownie na podium wodnej Formuły 1

W ostatnim wyścigu w łódkę Polaka płynącego na trzeciej pozycji uderzyli walczący o tytuł mistrza Shaun Torrente (USA) i Thani Al Qemzi (ZEA). Na szczęście Marszałek nie ucierpiał w tych kolizjach, zaś oni nie ukończyli trasy. A kilka okrążeń przed końcem awarii uległ bolid ubiegłorocznego mistrza świata, Szweda Jonasa Anderssona, co wypromowało Polaka na najwyższą lokatę w stratach w Formule 1 H2O.

W klasyfikacji sezonu po sześciu wyścigach triumfował Shaun Torrente (po raz trzeci w karierze), przed Anderssonem i Al-Qemzim, a Bartłomiej Marszałek zajął siódme miejsce.

Marszałek, na co dzień zawodnik Orlen Teamu, startował w F1 H2O w barwach Polski, a zarazem jako kierowca zespołu Stromoy Racing Team. Jego  gwiazda, Norweżka Marit Stromoy (46 l.) zajęła 13. lokatę w MŚ 2022. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze