Siatkówka, Alia Chambikowa, śmierć, siatkarka

i

Autor: Instagram/volleyufa Siatkarka Alia Chambikowa

21-letnia siatkarka zmarła na raka. „To wielka strata”

2021-11-09 9:48

Tragiczne informacje obiegły świat siatkarski. Zmarła 21-letnia środkowa Ufimoczki Ufa Alija Chambikowa. Przyczyną śmierci Rosjanki była białaczka, informację potwierdził klub męskiej ligi siatkarzy z tego samego miasta, Ural Ufa. Jeszcze miesiąc temu siatkarka występowała na parkiecie.

Jak napisał portal sport.business-gazeta.ru Chambikowa zmarła z powodu białaczki, czyli raka krwi. Klub w komunikacie nie podał przyczyny śmierci. Rzecznik prasowy Uralu Ufa Denis Taipow wyjaśnił, że klub nie chciał informować o szczegółach z powodów etycznych. Dodał jedynie, że nie chodziło o koronawirusa. Siatkarka zmarła 7 listopada. „To dla nas duży szok, bardzo duża strata. Alija była wspaniałą, wesołą osobą. W zespole miała doskonałe relacje ze wszystkimi. Trudno opisać słowami, co się wydarzyło. Uznaliśmy, że klub nie będzie mówił o przyczynie jej śmierci. Jeśli krewni lub bliscy zechcą zabrać głos, wypowiedzą się. To sprawa osobista. W ostatnim miesiącu zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Zdecydowaliśmy się tego nie upubliczniać. Alija opuściła ostatnią rundę meczów i była w szpitalu. Niestety wszystko poszło zgodnie z najgorszym scenariuszem. Jeszcze raz składamy kondolencje, to wielka strata” – przekazał rzecznik klubu w rozmowie z rosyjskim Eurosportem.

Siatkarz o koledze z drużyny mistrza Polski: Zaczyna robić swoje „fiki-miki”

Pierwszy trener stracił pracę w PlusLidze siatkarzy

Alija Chambikowa rozegrała ostatnie mecze w Ufimoczce 4 i 5 października przeciwko Urałoczce-2. Występowała w drużynie od 2019 roku. Ufimoczka gra w drugiej lidze rosyjskiej.

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarek?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze