Siatkówka, Liga Mistrzów, Zaksa Kędzierzyn, Łukasz Kaczmarek

i

Autor: CEV Atakujący Zaksy Łukasz Kaczmarek w akcji

5000 km od domu, 6h różnicy czasu... Niewyspana Zaksa zagra na Syberii o spokój w Lidze Mistrzów

2021-12-13 10:46

Początek był łatwy, teraz zaczynają się schody. Siatkarze Zaksy Kędzierzyn, obrońcy tytułu w Lidze Mistrzów, zagrają drugi mecz grupy LM w Nowosybirsku z tamtejszym Lokomotiwem. Po szybkiej przeprawie z najsłabszym w grupie C Mariborem, rozpoczynają się boje o kluczowym znaczeniu dla miejsca w tabeli.

W lidze rosyjskiej Lokomotiw Nowosybirsk po dziewięciu kolejkach zajmuje drugie miejsce za Zenitem Kazań, mając taki sam bilans zwycięstw co zespół Bartosza Bednorza, ale o punkt mniej. Jedynej porażki doznali właśnie z rąk Zenitu. Rosjanie mieli w poprzedni weekend przerwę w rozgrywkach Superligi, ostatni mecz rozegrali 5 grudnia. Na pewno więc będą bardziej wypoczęci niż kędzierzynianie, którzy grali w piątek spotkanie ligowe, a w sobotę lecieli – z czeskiej Pragi – do odległego o 5000 km Nowosybirska, z przesiadką w Moskwie. I na dodatek nie mają kiedy zaadaptować się do dużej zmiany strefy czasowej. W Nowosybirsku jest w tej chwili aż 6 godzin później niż w Polsce. Mecz zostanie rozegrany we wtorek 14 grudnia o 19.00 miejscowego czasu, czyli o 13.00 u nas.

Co się dzieje z siatkarską Resovią? Krzysztof Ignaczak ma diagnozę

„Polakom będzie trudno po meczu, przelocie i zmianie czasu” – przyznał kanadyjski przyjmujący Lokomotiwu John Perrin, znany z gry w Resovii. Drugi internacjonał w ekipie rosyjskiej to atakujący z Serbii Drażen Luburić. Trenerem ekipy z Syberii jest znany przed laty bułgarski siatkarz Płamen Konstantinow. W pierwszym meczu LM „Loko” uległ gładko 0:3 Lube Civitanova.

Nikola Grbić dostał zgodę na pracę z reprezentacją Polski? Szef Perugii: „Znudziło mnie to”

Nasi gracze nie szukają wymówek w związku z trudami podróży. – Dla układu tabeli może to być decydujący mecz. Nie ma mowy o półśrodkach. Ten mecz może zagwarantować nam wyjście z grupy. Mamy w zanadrzu parę asów, jeśli ktoś przyciska, potrafimy przełamać przeciwnika – zapewnia środkowy Zaksy Krzysztof Rejno.

Zaksa spokojnie wygrała w Lidze Mistrzów. Semeniuk błyszczał

Zaksa nie przegrała żadnego z 12 meczów w PlusLidze. Ostatnim skalpem wicemistrzów Polski był AZS Olsztyn. – Naszą jakością jest system blok-obrona, nie mamy tu słabego punktu, dużo piłek podbijamy i dotykamy. Czujemy też moc i potencjał w zagrywce. Zdecydowanie napawa to optymizmem na wtorkowe spotkanie – komentuje Łukasz Kaczmarek, atakujący kędzierzynian.

Ostatnia akcja finału Ligi Mistrzów siatkarzy Zaksa - Itas
Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy w sezonie 2021/2022?
Najnowsze