Aleksander Śliwka

i

Autor: Cyfrasport Aleksander Śliwka

Kontuzja Śliwki

Aleksander Śliwka pokazał ślady po kontuzji. Te obrazki mogą wywołać ciarki na całym ciele

2024-04-19 16:08

Aleksander Śliwka sezonu 2023/2024 nie będzie dobrze wspominał. Reprezentant Polski złamał palec w grudniowym meczu Ligi Mistrzów i przez to czekała go długa rekonwalescencja. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zanotowała bardzo słaby sezon od wielu lat, ponieważ zakończyli rywalizację w PlusLidze na 10 miejscu. W rozmowie z "TVP Sport" Śliwka pokazał, jak aktualnie wygląda jego palec po takim czasie.

Aleksander Śliwka jest bezapelacyjnie jednym z najważniejszych filarów reprezentacji Polski. Przyjmujący po wielu latach znakomitej dyspozycji na parkiecie w barwach reprezentacji Polski oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle miał ogromnego pecha. Podczas meczu w rozgrywkach Ligi Mistrzów złamał palec, który okazał się na tyle skomplikowany, że 28-latek był zmuszony przejść operację. Przyjmujący wracał do pełni sił przez wiele tygodni, a w tym czasie jego klub notował coraz to gorsze wyniki. Ostatecznie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagrała w Play-Offach PlusLigi i zajęli odległe 10 miejsce.

Niebawem reprezentanci Polski rozpoczną przygotowania do igrzysk olimpijskich, na których wszyscy kibice, jak i zawodnicy liczą na zdobycie wymarzonego medalu. Na pokazie strojów na imprezę w Paryżu udział wzięli Śliwka i Łukasz Kaczmarek, całe wydarzenie zostało zorganizowane przez markę Adidas, a sportowcy zaprezentowali stroje dla dziewięciu komitetów olimpijskich i sześciu paraolimpijskich, w tym dla Polski.

Aleksander Śliwka

i

Autor: Screen/TVP Sport

Aleksander Śliwka "pochwalił się" kondycją palca po kontuzji! "Jest troszkę zgięty"

Śliwka w rozmowie z "TVP Sport" pokazał palec, który musiał przejść skomplikowaną operację i odniósł się do aktualnej sytuacji. - Palec jest troszkę zgięty, ale umożliwia mi grę w siatkówkę. Jestem od miesiąca w pełnym treningu, jeśli chodzi o kontrolę piłki to w 99% ją odzyskałem. Brakuje mi po prostu treningu siatkarskiego i rytmu meczowego. [...] W sporcie, jak i w życiu występuje ta sinusoida, byliśmy na samym szczycie, ale teraz spadliśmy troszkę w dół. Wielu zawodników, którzy odnosili sukcesy w 2023 roku przeżyli kontuzję, mamy nadzieje, że na ten najważniejszy turniej to zdrowie będzie najlepsze, ponieważ wtedy ono jest najbardziej potrzebne - podsumował Śliwka.

Igrzyska w Paryżu siatkarzy rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

Najnowsze