Resovia Rzeszów

Autor: Przemysław Szyszka Radość siatkarzy Resovii Rzeszów

Asseco Resovia - Zaksa. Mistrzowie Polski zagrają w finale PlusLigi

2014-04-18 10:45

W piątym półfinałowym meczu PlusLigi, mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów pokonała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1, dzięki czemu awansowała do wielkiego finału., gdzie o obronę tytułu zagra ze PGE Skrą Bełchatów.

Rywalizacja Resovii z ZAKSĄ była niezwykle zacięta a finalistę PlusLigi musiał rozstrzynąć piąty mecz. Ten lepiej rozpoczęłi mistrzowie Polski. Kędzierzynianie podjęli jednak walkę i w drugim secie wygrali zdecydowanie do 17.

Przeczytaj: Jerzy Dudek: Bale zaczyna się spłacać [WYWIAD]

Rzeszowianie wspięli się jednak na wyżyny swoich umiejętności i okazali się lepsi w dwóch kolejnych setach, przypieczętowując tym samym awans do wielkiego finału, w którym zagrają ze Skrą Bełchatów.

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:19, 17:25, 25:22, 25:21)

Resovia: Tichacek (4), Konarski (24), Penczew (14), Veres (2), Nowakowski (9), Perłowski (3), Ignaczak (libero) oraz Lotman (11), Schoeps (3), Drzyzga, Kosok (3), Filip.

ZAKSA: Zagumny (1), Witczak (4), Kooy (15), Ruciak (2), Możdżonek (13), Wiśniewski (13), Koziura (libero) oraz Bociek (18), Lewis (libero), Ferens, Pilarz.

MVP: Dawid Konarski (Asseco Resovia).