Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Powrót do gry

Bartosz Kurek wprost o swoim zdrowiu. Kibice mogą się zaniepokoić. Kapitan już nawet tego nie ukrywał

2023-08-20 10:07

Kłopotów w polskiej kadrze siatkarzy nie brakuje w ostatnim czasie. Przede wszystkim pod kątem zdrowotnym. W sobotę okazało się, że do końca sezonu reprezentacyjnego wypada Mateusz Bieniek. Nie tylko środkowy boryka się z urazem, bo dotyczy to również Bartosza Kurka. Kapitan kadry powoli wraca do gry, ale jak przyznaje, do optymalnej formy jeszcze daleka droga.

Siatkarze coraz głośniej mówią o tym, że kalendarz jest przeładowany i nie ma czasu na odpoczynek. Nieustanne bycie w treningu i rozgrywanie meczów może niekorzystnie wpływać na zdrowie zawodników, co niestety potwierdza się w reprezentacji Polski. Wśród siatkarzy, którzy borykali się z kontuzjami byli Mateusz Bieniek oraz Bartosz Kurek. Już teraz wiadomo, że pierwszy z wymienionych nie zagra ani na mistrzostwach Europy oraz podczas kwalifikacji olimpijskich.

Kurek o swoim zdrowi. Szczera wypowiedź kapitana

Kurek natomiast od kilku tygodni zmaga się z mięśniowym urazem biodra. Z tego powodu nie zagrał w najważniejszych meczach Ligi Narodów i walczy z czasem przed mistrzostwami Starego Kontynentu. Kapitan kadry podczas meczu z Francją w ramach Memoriału Huberta Wagnera wrócił jednak na boisko. Sam przyznaje jednak, że jest jeszcze daleki od optymalnej formy.

Kapitan reprezentacji Polski nigdy nie zawodzi! Fantastyczna wiadomość Bartosza Kurka do kolegi z drużyny, wymowne słowa

- Powoli już jest wszystko w porządku. W sobotę już nie było żadnych problemów. Świetnie było wrócić na boisko i dobrze się czuć - powiedział atakujący w rozmowie z dziennikarzami. Nieco mniej optymistycznie brzmiał kolejny fragment jego wypowiedzi. - Jestem daleko za chłopakami, a cała reszta kolegów też nie jest w swojej optymalnej dyspozycji. Dobrze było wygrać, mimo że nie jesteśmy jeszcze w swojej najlepszej fazie - ocenił Kurek.

Sonda
Czy Bartosz Kurek to najlepszy polski siatkarz?
Futbologia Extra Odc. 2
Listen on Spreaker.
Najnowsze