Wilfredo Leon, Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfrasport Wilfredo Leon, Bartosz Kurek

Bezlitosne słowa o Wilfredo Leonie. Legendarny polski siatkarz nie ma wątpliwości, nadzieja już umarła?

2022-07-05 19:03

Polscy siatkarze znakomicie radzą sobie pod wodzą Nikoli Grbicia. Już po 8 z 12 meczów Ligi Narodów są pewni udziału w finałowym turnieju w Bolonii, a ich świetne występy napawają optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Biało-Czerwoni wygrali aż siedem spotkań, mimo że w kadrze próżno szukać Wilfredo Leona. Gwiazdor reprezentacji Polski przeszedł operację i walczy z czasem, by wyrobić się na MŚ. Jednak legendarny polski siatkarz nie ma wątpliwości. Jego zdaniem nadzieja już umarła. Bezlitośnie ocenił sytuację Leona.

Informacja o koniecznej operacji Leona spadła na kibiców jak grom z jasnego nieba tuż przed startem Ligi Narodów. Po wymagającym sezonie jeden z najlepszych siatkarzy świata narzekał na tendinopatię, czyli schorzenie ścięgna. U niego objawiało się to bólem kolana, co doprowadziło do zabiegu. Przyjmujący pochodzący z Kuby długo analizował tę decyzję i udał się do kilku specjalistów, gdyż bardzo chciał pomóc kolegom podczas mistrzostw świata. Niestety, specjaliści uznali, że operacja jest konieczna. 28-latek rozpoczął walkę z czasem, jednak nawet jeśli zdąży się zrehabilitować, wcale nie jest powiedziane, że załapie się do składu. Pod jego nieobecność reprezentacja Polski błyszczy w Lidze Narodów, a walka na pozycji przyjmującego jest zażarta. Krzysztof Ignaczak skreślił już siatkarza Sir Safety Perugia i brutalnie ocenił jego sytuację.

Nikola Grbić oszalał, gdy się o tym dowiedział! Nie zostawił suchej nitki na światowych władzach, brutalnie ocenił ich plany

NIE PRZEGAP: Gdzie na weekend w Polsce? Ciekawe miejsca do kórych dojedziesz i wrócisz za 39 zł

Wilfredo Leon nie unika tematu wiary. Chętnie wypowiada się o religii!

Bezlitosne słowa o Leonie. Ignaczak nie ma już wątpliwości

W Lidze Narodów w biało-czerwonych barwach na przyjęciu wystąpili już: Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Rafał Szymura i Bartłomiej Lipiński. Wszyscy z nich mieli dobre momenty, a zwłaszcza czterej pierwsi. Z kolei w ostatnim turnieju LN w Gdańsku szansę otrzyma powracający do kadry Bartosz Bednorz. Nikola Grbić wciąż z niego nie zrezygnował, a walka o udział w MŚ na tej pozycji jest pasjonująca. Nawet pomijając Leona, który teoretycznie może wyrobić się z powrotem do zdrowia. Wydaje się jednak, że serbski trener nie będzie ryzykował, co podoba się Ignaczakowi.

Siatkarska piękność rozbiera się dla pieniędzy. Te gorące zdjęcia odbierają mowę, fotografie dają jej wielkie sumy

Sonda
Czy Polacy poradzą sobie na mistrzostwach świata bez Wilfredo Leona?

Uważam, że nawet jak Wilfredo będzie w pełni sił, bo będzie trudno mu osiągnąć taki poziom, na jakim będą koledzy, którzy teraz grają. Po Lidze Narodów będzie brakowało meczów, okazji do wejścia w rytm. Oczywiście ściskam kciuki, żeby Wilfredo jak najszybciej wrócił do zdrowia, natomiast myślę, że sam powrót do zdrowia nie wystarczy mu, żeby zagrać na mistrzostwach. Po tym, co nasi chłopcy pokazują, tak uważam. Oni walczą, walczą i walczą, a on za samo nazwisko przecież do kadry nie wejdzie - ocenił w rozmowie ze Sport.pl legendarny polski siatkarz. Przez lata wystąpił w kadrze 322 razy, a teraz jest jednym z czołowych ekspertów tej dyscypliny w Polsce.

Kamil Semeniuk o kadrze, Grbiciu i transferze do Perugii

Sensacyjny transfer Lewandowskiego do Barcelony wydarzy się na dniach?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej!

Listen to "Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony na dniach. To będzie sensacja!" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze