Boląca łydka Gruszki

2009-10-12 5:00

Razem zdobyli złoty medal mistrzostw Europy. Ale w sobotę stanęli po przeciwnych stronach siatki. Pojedynek najlepszego zawodnika ME w Izmirze Piotra Gruszki (32 l.) z aspirującym do roli gwiazdy w polskiej reprezentacji Jakubem Jaroszem (22 l.) był ozdobą inauguracji siatkarskiej Plus Ligi.

Górą w tej rywalizacji był Jarosz, to on został wybrany na najlepszego zawodnika spotkania. Ale jego ZAKSA Kędzierzyn przegrała na swoim terenie 2:3, chociaż w czwartym secie prowadziła 20:17. Goście wygrali jednak tego seta 25:22, a potem tie-break 15:13.

- Bardzo mi przykro, że przegraliśmy - smętnie mówił po meczu Jarosz. - Decydujący był czwarty set, zagubiliśmy się w nim i przegraliśmy. Ja też mam swój udział w tej porażce, robiłem za dużo błędów.

Nie chcę mówić o wybraniu mnie na najlepszego zawodnika meczu, to dziwna sytuacja. Mój pojedynek z Piotrkiem Gruszką kreują media. To świetny zawodnik i wspaniale się gra przeciwko niemu - dyplomatycznie komentował Jarosz przyznanie mu nagrody MVP.

Drużyna Gruszki zanotowała cenne zwycięstwo na wyjeździe, ale "Grucha" nie miał zadowolonej miny. Boisko opuszczał bowiem kuśtykając. - Niestety, chyba nabawiłem się kontuzji łydki - z grymasem bólu na twarzy mówił Gruszka. - Od połowy meczu czułem już silny ból. Mam nadzieję, że uraz nie okaże się poważny i szybko wrócę do gry.

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE - DELECTA BYDGOSZCZ 2:3 (25:15, 21:25, 25:22, 13:15)

ZAKSA: Masny, Gladyr, Szczerbaniuk, Sammelvuo, Ruciak, Jarosz, Mierzejewski (libero) oraz Pilarz, Kazimierczak, Martin.
DELECTA: Woicki, Pieczonka, Jurkiewicz, Gruszka, Sopko, Szymański, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Konarski, Serafin.