Siatkówka, Tatiana Koszelewa, Siergiej Koszelew

i

Autor: FIVB, Instagram Tatiana Koszelewa w akcji podczas LN 2021 oraz w młodości ze starszym bratem Siergiejem

Rosyjska siatkarka w żałobie

Brat rosyjskiej mistrzyni świata w siatkówce zginął na Ukrainie. „Duma naszej rodziny i kraju”. I ani słowa o wojnie...

2022-11-15 10:55

„Wszyscy nie możemy w to uwierzyć, nie możemy przyjąć tego do wiadomości” – napisała w mediach społecznościowych Tatiana Koszelewa, słynna rosyjska siatkarka, mistrzyni świata i dwukrotna mistrzyni Europy. Odniosła się w ten sposób do rodzinnej tragedii: śmierci brata Siergieja, który był rosyjskim oficerem. Nie dodała, że brał udział w wojnie na Ukrainie i zginął w trakcie ofensywy obrońców tego kraju.

Koszelewa poinformowała o śmierci brata na swoim profilu na Instagramie: „Być młodszą siostrą takiego brata to moja nagroda. Usłyszeć twój śmiech i czułe „Mała” to bezgraniczne szczęście. Sierioża, mój ukochany, mój najbliższy, najsilniejszy i najodważniejszy, moja duma, moja krew, mój bracie! Duma naszej rodziny i kraju. Wszyscy nie możemy w to uwierzyć, nie jesteśmy w stanie przyjąć tego do wiadomości. Jesteś w moim sercu i na zawsze pozostaniesz. Nie uwierzę, dopóki cię nie zobaczę. Wkrótce będziesz w domu, niedługo cię przytulę i otoczę moją miłością! Cała rodzina czeka na ciebie, wszyscy twoi przyjaciele i towarzysze cię spotkają. I jakoś trzeba będzie przeżyć ten dzień i pozwolić ci odejść…” – napisała siatkarka, ilustrując wpis fotografią z dawnych lat, gdy jako młoda dziewczynka stoi obok starszego brata.

Mistrz świata o Stephenie Boyerze: „To poziom, jakiego nie widziałem, ale czy można go utrzymać?”

Ani sama siatkarka, ani przekazujące informację rosyjskie media nie zająknęły się oczywiście o tym, w jakich okolicznościach poległ podpułkownik Koszelew. Wiadomo jednak ze źródeł ukraińskich, że brał udział w wojnie rozpętanej przez Putina na Ukrainie i zginął podczas niedawnej ofensywy obrońców kraju. Ukraińcy odbijają w ostatnich tygodniach miasta zajęte poprzednio przez rosyjskiego agresora. Między innymi Izium, gdzie miało dojść do śmierci brata słynnej sportsmenki.

Kamil Semeniuk już mówi po włosku, jego trener zachwycony

Ani słowa o wojnie, Ukrainie lub zabitych Ukraińcach” – zauważył informujący o tym wydarzeniu ukraiński dziennikarz wojenny Anatolij Sztefan.

Nie żyje słynny siatkarski trener. Prowadził reprezentację kraju

Siergiej Koszelew był podpułkownikiem 137. pułku powietrznodesantowego. Jak piszą media na Ukrainie, podczas parady z okazji Dnia Zwycięstwa w 2022 roku, prowadził kompanię wozów bojowych. Jego 34-letnia siostra to jedna z najbardziej znanych rosyjskich siatkarek, obecnie grająca we Włoszech. W 2010 roku została mistrzynią świata, zdobywając nagrodę dla najlepiej atakującej zawodniczki, a w 2013 i 2015 r. wywalczyła złoto mistrzostw Europy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze