Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, siatkarze, kadra, drużyna, hymn

i

Autor: CEV Polscy siatkarze podczas ME 2021

Dał Polsce złoto ME siatkarzy. Porównuje Polaków do kadry... kobiet

2021-09-10 7:21

Jego przygoda trenerska z reprezentacją Polski siatkarzy była krótka, ale treściwa. Już w pierwszym roku pracy sensacyjnie zdobył złoty medal mistrzostw Europy 2009, co nigdy wcześniej, ani później żadnemu selekcjonerowi się nie udało. Argentyńczyk Daniel Castellani był także związany z kadrą Finlandii, z którą gramy w 1/8 finału ME. – Jesteście oczywistym faworytem, nawet nie grając na sto procent – mówi „Super Expressowi”.

Castellani jest doskonale znany i lubiany w naszym kraju. Przyjechał w 2006 roku, wiele lat – z przerwami na zagraniczne przygody trenerskie – pracował z polskimi klubami (Skra, Zaksa, AZS Olsztyn), zdobywając cztery medale ligi, w tym trzy złote. Miał nadal trenować olsztynian, ale bardziej lukratywna oferta znad Bosforu skłoniła go do odejścia z AZS. Teraz osiadł w lidze tureckiej, gdzie opiekuje się drużyną Fenerbahce Stambuł. Kiedy pytamy go o refleksje związane z reprezentacją Polski na obecnych mistrzostwach Europy, Castellani nie ma wątpliwości, że Biało-Czerwonych stać na złoty medal i powtórkę sprzed 12 lat, kiedy to z mocno osłabionym zespołem narodowym wywalczył mistrzostwo w tureckim Izmirze.

Bartosz Kurek: Formę szykowaliśmy na inny moment sezonu

Semeniuk porozmawiał z Semeniukiem. „Nie co dzień spotyka się taką osobę”

– W meczu 1/8 finału ME Polska – Finlandia faworyt jest jeden. Polacy dysponują olbrzymią siłą i przewagą w każdym elemencie: bloku, serwisie, obronie. Myślę, że nawet grając na 80 procent możliwości, powinni dać sobie spokojnie radę – przekonuje argentyński szkoleniowiec. – Problemy mogą wynikać wyłącznie z braku koncentracji czy właściwego zaangażowania. Nie przesądzam wyniku, bo to tylko sport, ale polski potencjał powinien wystarczyć.

Mistrz Europy siatkarzy jest pewien: Stać nas na złoto

– Mistrzostwa Europy są specyficznym turniejem, bo zwykle odbywają się w okresie, gdy po igrzyskach w reprezentacjach zachodzą zmiany, po drodze do kolejnych dużych imprez – kontynuuje Castellani. – Czasami po prostu ME to nie jest cel numer jeden, a sam udział jest formą przygotowań. Teraz terminarz siatkarski ułożył się inaczej, mistrzostwa odbywają się w roku olimpijskim, w związku z pandemią. Poziom meczów nie jest równy, gracze są zmęczeni. A zatem kluczem będzie zachowanie odpowiedniej motywacji po turnieju w Japonii.

ME siatkarzy 2021. Fabian Drzyzga: Teraz będzie mniej luzu

Castellani porównuje sytuację reprezentacji do... kobiecej kadry Włoch. – W tym turnieju widzę szansę dla zespołów, które albo nie zagrały dobrze w Tokio, albo w ogóle ich tam nie było. W tym także dla Polski, pałającej żądzą odwetu za igrzyska. Podam przykład włoskich siatkarek, które w igrzyskach uległy Serbii w ćwierćfinale, by w finale mistrzostw Europy skutecznie się zrewanżować. To idealny moment dla polskich siatkarzy, by poszli tą drogą i dokonali zemsty za nieudany turniej w Japonii – kończy były trener Biało-Czerwonych.

Po awansie w ME 2021 Bartosz Kurek mówi o alkoholu. „Mam nadzieję, że jest mocny”

Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, drabinka, 1/8 finału, Gdańsk

i

Autor: CEV Układ meczów 1/8 finału ME siatkarzy 2021 w gdańskiej Ergo Arenie
Sonda
Czy oglądasz mecze reprezentacji Polski w siatkówce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze