Siatkówka, ME 2021, Jurij Semeniuk, Kamil Semeniuk

i

Autor: Instagram/_kamil_semeniuk_ Jurij Semeniuk, siatkarz Ukrainy i Kamil Semeniuk, reprezentant Polski, spotkali się na parkiecie w ME 2021

Semeniuk porozmawiał z Semeniukiem. „Nie co dzień spotyka się taką osobę”

2021-09-09 14:06

Nawet mu nie drgnęła powieka, gdy w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy siatkarzy dostał zadanie zastąpienia w pierwszej szóstce reprezentacji Polski samego kapitana Michała Kubiaka. Kamil Semeniuk, przyjmujący Zaksy Kędzierzyn i zwycięzca tegorocznej Ligi Mistrzów, jest znany z pokerowego oblicza i z tego, że niewiele rzeczy jest w stanie go wyprowadzić z równowagi na parkiecie.

Polacy odprawili gładko Ukrainę 3:0, awansowali z pierwszego miejsca do 1/8 finału ME i jutro o 20.30 zagrają w Gdańsku z Finlandią o awans do ćwierćfinału. I wcale nie jest powiedziane, że w składzie od początku nie zobaczymy ponownie Semeniuka, tym bardziej że Kubiak w pierwszej fazie turnieju miał wyraźne problemy ze skutecznością w ataku. Nawet jednak jeśli selekcjoner Vital Heynen będzie się trzymał swojego ulubionego gracza w wyjściowej szóstce, to „Semen” spokojnie czeka w odwodzie i może w każdej chwili dać mocną zmianę. – Nie myślę o swoim wejściu do podstawowej szóstki w ten sposób, że miałem zastąpić Michała. Bardziej cieszyłem się z faktu, że dostałem możliwość zagrania od początku i czerpałem radość z przebywania na boisku – mówi Semeniuk, który w ogóle nie wygląda na tegorocznego debiutanta w drużynie narodowej. Zachowuje się na parkiecie jak stary wyga. Miewa jeszcze gorsze momenty, ale poprzez trudności też przecież pomału buduje coraz większą pewność siebie w kadrze.

Kamil Semeniuk: Nie czuję żadnej presji

Mistrz Europy siatkarzy jest pewien: Stać nas na złoto

Ciekawostką starcia Polska – Ukraina była obecność po obu stronach siatki dwóch zawodników z różnych krajów o tym samym nazwisku – Semeniuk. Kamil jest doskonale znanym przyjmującym Zaksy Kędzierzyn. Jurij to z kolei środkowy reprezentacji Ukrainy. Jak przyznał nam po meczu polski Semeniuk, była okazja zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać.

Siatkarze poznali rywala w 1/8 finału ME 2021. Jest też zła wiadomość

– Zamieniliśmy kilka słów, w końcu rzadko spotyka się osobę o tym samym nazwisku w innym kraju. Jednak nie mamy żadnych wspólnych korzeni rodzinnych – zapewnił nasz siatkarz. W mediach społecznościowych Kamil umieścił pamiątkę zdjęciową ze spotkania z ukraińskim imiennikiem.

Sonda
Czy Bartosz Kurek to najlepszy polski siatkarz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze