Siatkówka, Stefano Lavarini, trener

i

Autor: FIVB Trener Stefano Lavarini na igrzyskach w Tokio prowadził kadrę Korei

co za pech

Fatalne wieści tuż przed startem mistrzostw świata! Kluczowa postać polskiej kadry wypada z gry, co za pech

2022-08-15 7:32

Kibice siatkówki żyją już nadchodzącymi mistrzostwami świata zarówno reprezentacji mężczyzn, jak i kobiet. Do tych pierwszych pozostało już tylko kilkanaście dni, natomiast panie swoje zmagania rozpoczną pod koniec września. Już teraz jednak wiadomo, że kadra prowadzona przez trenera Stefano Lavariniego będzie musiała radzić sobie bez jednej z najważniejszych zawodniczek.

Nadchodzące mistrzostwa świata w siatkówce, zarówno męskiej jak i żeńskiej reprezentacji już teraz zaczynają dostarczać wiele emocji, chociażby ze względu na informacje o urazach poszczególnych zawodników i zawodniczek, tak jak ma to miejsce chociażby w przypadku Wilfredo Leona. Atakujący Biało-czerwonych po tym, jak pojawiła się oficjalna informacja, że nie pojedzie na zawody, postanowił opublikować dość tajemniczy wpis. Teraz z kolei powody do smutku mają kibice żeńskiej kadry, bowiem na miesiąc przed mistrzostwami świata jasne stało się, że z gry wypada Martyna Łukasik.

Tajemniczy wpis Wilfredo Leona przykuł uwagę fanów! Musiała interweniować jego żona. Małgorzata Leon wyłożyła kawę na ławę

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Stefano Lavariniego będzie musiał radzić sobie podczas mistrzostw bez swojej nominalnej przyjmującej. - Podczas zgrupowania w Warszawie przeprowadzono badania diagnostyczne całego zespołu. Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie (...) W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem. - czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Bartosz Kurek nie miał zamiaru tego dłużej ukrywać. Te słowa nie przejdą bez echa, wymowny komentarz kapitana reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata

Sonda
Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?
Kamil Semeniuk spodziewa się ciężkiego boju z USA

Fatalne wieści tuż przed startem mistrzostw świata! Kluczowa postać polskiej kadry wypada z gry, co za pech

Martyna Łukasik była jednym z pierwszych wyborów selekcjonera podczas ostatniej edycji Ligi Narodów, jednak stan jej zdrowia uniemożliwił jej grę już podczas ostatniego turnieju VNL w Sofii. Teraz z kolei przyjmująca nie będzie mogła zagrać na mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane w Polsce oraz Holandii. Turniej rozpocznie się 23 września i potrwa do 15 października. Polki turniej rozpoczną od meczu z Chorwacją, który rozegrany zostanie 23 września o godzinie 18:00. 

Adam Małysz wywołał lawinę! Fani nie mogli przejść obojętnie obok tego, co pokazał "Orzeł z Wisły", ruszyli natychmiast

Bieżące newsy sportowe. Komentarze ekspertów, opinie ze świata sportu - posłuchaj podcastu "Super SPORT".  

Listen to "Lewandowski i La Liga. Zmarzlik i Motor Lublin. Super SPORT" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze