Jani Kovacić

i

Autor: instagram.com/jani_kovacic

Gwiazdor Słowenii ostro o Polakach. Wytknął im największą wadę, mocne słowa

2021-09-16 14:54

Reprezentacja Polski już w sobotę zagra w półfinale mistrzostw Europy przeciwko Słowenii. Spotkanie wzbudzi wielkie emocje wśród kibiców w Polsce, szczególnie, że w kadrze rywala występuje gracz, który kilka lat temu udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi na temat Polaków. Nie można sobie wyobrazić lepszej okazji niż sobotnie spotkanie, aby odegrać się za afront Słoweńca.

Reprezentacja Polski ma przed sobą wyjątkowo ciężkie wyzwanie. Już w sobotę podopieczni Vitala Heynena zagrają przeciwko Słoweńcom w półfinale mistrzostw Europy. Drużyna z byłej Jugosławii nigdy nie była prostym rywalem, a starcia między tymi dwoma drużynami zawsze budziły wielkie emocje wśród fanów siatkówki. Spotkanie rozgrywane w Katowicach będzie miało dodatkowy smaczek. W drużynie przeciwnika znajduje się bowiem siatkarz, który swego czasu dość niepochlebnie wypowiadał się na temat Polaków.

Lewandowski i jego koledzy z kadry powinni klękać przed meczami? Mamy sondaż i ostre stanowisko Tomaszewskiego

Reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. Emocje wokół siatkarza rywali

Siatkarzem, który swego czasu naraził się polskim kibicom jest Jani Kovacic. Gracz, który występuje obecnie w barwach włoskiego Porto Robur Costa bardzo hucznie świętował zwycięstwo swojej kadry nad reprezentacją Polski w trakcie finałów mistrzostw Europy w 2019 roku. Wtedy też, udzielając wywiadu pomeczowego, powiedział o Polakach, że są "aroganccy".

- Cieszę się, że pokonaliśmy Polaków, którzy są trochę aroganccy. Od kilku lat są przekonani, że są lepsi od nas, ale myślę, że w końcu pokazaliśmy, kto tu rządzi - mówił Kovacic.

Żona Kurka załamana. To już ostatnie chwile, będzie musiała to zrobić z mężem

Wilfredo Leon: Czy ktoś może nas pokonać?

Heynen wierzy w drużynę. Jest bardzo dumny z siatkarzy

Po wygranej z Rosją, otuchy swoim podopiecznym dodał Vital Heynen, który pochwalił ich za dobrą postawę. Miejmy nadzieję, że Polacy w sobotę zaprezentują się dobrze i odegrają się Słoweńcowi za słowa sprzed lat.

- Moi siatkarze czuli ogromne rozczarowanie, ale nie zwiesili głów. Jestem z nich bardzo dumny, bo najłatwiej jest po nieudanych igrzyskach tylko narzekać i za każde niepowodzenie zwalić winę na Tokio. A oni awansują do kolejnego półfinału w ostatnich latach. Chyba nieźle, co? - mówił Heynen po meczu z Rosją.

Sonda
Czy Polska wygra ze Słowenią?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze