Autor: Cyfra Sport Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk

Polscy siatkarze z trofeum

Horror z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem. Znowu mają Superpuchar Włoch, ale po jakim dramacie!

2023-11-01 21:37

Ależ to był thriller! Reprezentanci Polski w ekipie siatkarskiej Perugii, Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon, wywalczyli w środę 1.11 ze swoją drużyną Superpuchar Włoch. W finałowym spotkaniu ich zespół po ciężkim boju pokonał 3:2 (22:25, 23:25, 25:21, 34:32, 15:12) Cucine Lube Civitanova. Rywale w czwartym secie mieli aż sześć piłek meczowych!

W dwóch pierwszych setach Perugia niczym nie imponowała, zanosiło się, że przeciętnie grający Leon, Semeniuk i spółka obejdą się smakiem i nie powtórzą sukcesu sprzed roku. Jednak to za sprawą Wilfredo (as i skuteczny atak) końcówka trzeciej partii poszła po myśli obrońców trofeum, którzy dzięki temu pozostali w grze. Absolutnym horrorem okazał się set czwarty. Lube prowadziło już 6 punktami, a co więcej, miało potem sześć meczboli w zaciętej walce akcja za akcję. Dopiero przy stanie 34:32 Perugia jeszcze raz uciekła grabarzowi spod łopaty.

Siatkarze PlusLigi padają jak muchy. Kontuzja za kontuzją, a ledwo zaczął się sezon. Oto długa lista pacjentów

Leon i Semeniuk w gazie

W tie-breaku szala przechyliła się na korzyść reprezentantów Polski i ich klubowych kolegów. Kluczowe zagrania wykonywali Leon i Semeniuk. Ten ostatni zakończył mecz skutecznym atakiem i zapewnił Perugii pierwsze trofeum po bardzo nieudanym poprzednim sezonie.

Siatkarz Zaksy Kędzierzyn przeszedł operację. Chce zdążyć jeszcze zagrać w tym sezonie

Leon zdobył w sumie 21 pkt (45 proc w ataku, 52 proc w przyjęciu, 3 asy), a Semeniuk 20 (56 i 71 proc), ale duży wkład w wygraną miał też nowy atakujący ekipy z Umbrii Wassim Ben Tara, Tunezyjczyk z polskimi korzeniami, który w ubiegłym sezonie grał jeszcze w Stali Nysa. Bombardier Perugii zaliczył 21 pkt, w tym 5 asów. To on otrzymał na koniec tytuł MVP spotkania.