Jakub Kochanowski

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kochanowski

Jakub Kochanowski: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Jakuba Kochanowskiego: dziewczyna, rodzina, osiągnięcia

2021-07-12 21:16

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn to jedna z najsilniejszych ekip tej dyscypliny ostatnich lat. W 2014 i 2018 roku Biało-Czerwoni zdobywali złoto mistrzostw świata. Na drugiej z imprez w składzie Polaków występował już Jakub Kochanowski, który znalazł się także w kadrze na nadchodzące igrzyska olimpijskie. Polski środkowy razem ze swoimi kolegami będzie walczył o złoto w tokijskiej imprezie. IO Tokio: Kim jest Jakub Kochanowski? Sylwetka polskiego siatkarza - dziewczyna, rodzina, osiągnięcia.

Przed starem igrzysk olimpijskich w Tokio trener Vital Heynen miał niezwykle trudne zadanie. Belg musiał spośród kilkudziesięciu świetnych zawodników wybrać jedynie 12, którzy będą mogli polecieć do Japonii walczyć o złoto. Wśród z nich znalazł się wciąż młody, ale już niezwykle doświadczony Jakub Kochanowski, który do Tokio uda się kosztem choćby takiego zawodnika, jak Karol Kłos. Środkowy Asseco Resovii Rzeszów, który ostatni rok spędził w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle, będzie niezwykle ważną częścią układanki Vitala Heynena. Czy Polacy spełnią oczekiwania i wrócą z Tokio z medalem?

Zobacz także: Siatkarze złożyli ślubowanie olimpijskie. „Nie mówimy otwarcie o medalu, ale mówią o tym nasze wyniki"

Jakub Kochanowski - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Niespełna 24-letni zawodnik ma przed sobą jeszcze wiele lat kariery, a już teraz może pochwalić się wielkimi osiągnięciami klubowymi jak i reprezentacyjnymi. W 2018 i 2020 roku wraz ze Skrą Bełchatów sięgał on po Superpuchar Polski, zaś w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w 2021 roku zdobył Puchar Polski, srebro mistrzostw Polski oraz wygrał Ligę Mistrzów. Nie mniej imponująco wyglądają sukcesy Jakuba Kochanowskiego w reprezentacji Polski. Razem z kadrą sięgał on m.in. po srebro Ligi Narodów (2021), brąz mistrzostw Europu (2019) oraz, najważniejsze, mistrzostwo świata w 2018 roku.

Jakub Kochanowski – dziewczyna Aleksandra, rodzina

Przez pewien czas nie było wiadomo, kim jest wybranka Jakuba Kochanowskiego, do którego z pewnością wzdychało wiele fanek polskiej drużyny. Jednak na początku 2020 roku reprezentant Polski udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie, które wszystko wyjaśniło. Ukochaną Kochanowskiego jest piękna Ola Kołodziejczyk. Zachwycająca urodą Aleksandra to finalistka Miss Polonia 2017.

Zobaczyliśmy zdjęcia polskiego siatkarza sprzed lat i złapaliśmy się za głowy. Ale przemiana! Więcej w galerii poniżej:

Fabian Drzyzga: Wygrane rozleniwiają, z porażek wyciągamy wnioski

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał
  •  mecz o trzecie miejsce i finał
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze