Siatkówka, siatkarze, reprezentacja Polski, igrzyska, Tokio, ślubowanie olimpijskie

i

Autor: PKOl Dwunastka siatkarzy po otrzymaniu nominacji olimpijskich na Tokio

Siatkarze złożyli ślubowanie olimpijskie. „Nie mówimy otwarcie o medalu, ale mówią o tym nasze wyniki" [WIDEO]

2021-07-12 20:43

– Kiedy patrzę zawodnikom w oczy i na ich mowę ciała, wyczuwam, że są gotowi, by wywalczyć coś naprawdę dużego na igrzyskach – powiedział trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen po poniedziałkowej ceremonii ślubowania olimpijskiego w PKOl. We wtorek Biało-Czerwoni wylatują do Japonii, gdzie 24 lipca zagrają pierwszy mecz grupowy z Iranem.

– Zacząłem pracę z tą drużyną po to, by po 45 latach wreszcie wywalczyła medal olimpijski – zapewniał belgijski szkoleniowiec. – Trzy lata temu zapowiedziałem to otwarcie graczom. I mówię o krążku dowolnego koloru, chociaż znacie moje preferencje: za brązem tak nie przepadam – zastrzegł. Kadra siatkarzy wystąpiła w trakcie ceremonii w olimpijskich strojach oficjalnych – zielonych koszulkach z czerwonym paskiem i białych spodniach. – Pierwszy raz od dwudziestu lat założyłem białe spodnie, ale ostatecznie polubiłem je – śmiał się Heynen. Na razie siatkarze są rozluźnieni i swobodnie rozprawiają o olimpijskich planach ale za dwa tygodnie zacznie się już walka o podium.

Siatkarze złożyli olimpijskie ślubowanie. Kamil Semeniuk: Jedziemy zdobyć medal

Po tych fatalnych wiadomościach o zdrowiu siatkarza kibice załamali ręce. Problemy z sercem, kariera zawisła na włosku

– Od feralnej porażki w poprzednim ćwierćfinale olimpijskim jest w nas głód sukcesu – przekonuje Bartosz Kurek, atakujący numer jeden zespołu. – Mam nadzieję, że kolejne tygodnie będą dla nas naprawdę bardzo udane. My może nie do końca mówimy otwarcie o medalu, ale mówią o tym nasze wyniki, które poprzedzały igrzyska. To będzie spełnienie marzeń, jeśli uda się ten wynik osiągnąć – dodaje Kurek, dla którego będą to już trzecie igrzyska.

Co się stało z kostką Michała Kubiaka na Memoriale Wagnera? Są nowe informacje

Pięciu siatkarzy pojedzie na olimpijski turniej po raz pierwszy. Jednym z nich jest Kamil Semeniuk, przyjmujący Zaksy Kędzierzyn (pozostali to: Kochanowski, Śliwka, Leon i Kaczmarek). – Wszyscy lecący na igrzyska są podekscytowani, a ja jako debiutant czuję się bardzo dobrze. Na razie nie ma we mnie nerwów, ale przy pierwszym meczu pewnie przyjdą – powiedział „Super Expressowi” Semeniuk dzień przed wtorkowym wylotem do Tokio. – Jest ciekawość jak to wszystko będzie wyglądać. Ubolewamy tylko, że zagramy bez kibiców, bo to nie to samo. Myślę, że organizacyjnie Japonia będzie bardzo dobrze przygotowana na kwestie związane z bezpieczeństwem. Jesteśmy jednym z faworytów do złota w Tokio. Stawiamy sobie jednak za cel zdobycie medalu, jakiegokolwiek byłby koloru – podkreśla Kamil Semeniuk.

QUIZ. Piłkarz, koszykarz czy siatkarz? Same wielkie nazwiska, szansa na komplet

Pytanie 1 z 15
Gilberto Amauri de Godoy Filho czyli Giba to:
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze