Siatkówka, mistrzostwa Europy, ME 2021, Polska - Serbia, siatkarze, Kamil Semeniuk, Damian Wojtaszek

i

Autor: CEV Radość Kamila Semeniuka w meczu ME 2021 Polska - Serbia

Kamil Semeniuk bohaterem meczu Polska – Serbia. „To dało mi kopa”

2021-09-05 0:15

Kiedy wszedł na boisko za Michała Kubiaka, od razu zaznaczył mocno obecność w niezwykle trudnym meczu grupowym mistrzostw Europy z Serbami. Kamil Semeniuk zmienił prezentującego się słabiej kapitana kadry i od razu wypalił: z trzech pierwszych akcji skończył wszystkie i pozostał na parkiecie do końca. Tegoroczny debiutant w kadrze nie zawiódł i utrzymał poziom do szczęśliwego finiszu. Mocno przyczynił się do wygranej 3:2 z mistrzami Europy.

Kamil Semeniuk zakończył spotkanie z Serbami z dorobkiem 5 pkt, który może nie robić wrażenia, jednak zmiana, jaką dał Michałowi Kubiakowi w czwartej partii, okazała się niezwykle skuteczna. Od początku nie popełniał błędów, uspokoił też grę w przyjęciu i dzięki temu utrzymał polską ekipę w walce przy stanie 1:2 w setach oraz pomógł w doprowadzeniu do tie-breaka. – Rezerwowy jest od tego, żeby pozytywnie wpłynąć na grę, by wprowadzić świeżość – mówił skromnie siatkarz Zaksy Kędzierzyn po spotkaniu przy wypełnionej kilkunastoma tysiącami widzów hali Tauron Arena w Krakowie. – Wygraliśmy z trudnym rywalem w naszej grupie, powinniśmy być zadowoleni. Nie ukrywam, że pierwsze piłki po wejściu były nerwowe. Duży stres, nerwy, bo pierwszy raz grałem w kadrze przy pełnej hali, Po dwóch skończonych atakach stres opadł, czułem się dobrze z chłopakami z reprezentacji i przy najlepszych kibicach na świecie. Kilka akcji skończonych daje kopa do działania, ja też to tak odczułem, poczułem lekki luz – podkreślił Kamil Semeniuk.

Jakub Kochanowski przed ME siatkarzy: Chcielibyśmy dopisać złoto do CV

Vital Heynen miał chytry plan po igrzyskach. Dotyczył... piłki nożnej!

Polacy w praktyce zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A, bo trudno przypuszczać, by mieli problemy w trzech pozostałych meczach tej fazy ze słabeuszami – Grecją, Belgią i Ukrainą. – Pewnie Serbia to był najtrudniejszy rywal w naszej grupie, chociaż trzeba być w stu procentach skoncentrowanym na kolejnych. Już parę niespodzianek przecież było w tych mistrzostwach. Trzeba się tak samo przygotować, skoncentrować i... zwyciężyć – dodał Semeniuk.

Obejrzyj cały wywiad Kamila Semeniuka po meczu Polska – Serbia z ME 2021 na kanale YouTube Super Express Sport

Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal mistrzostw Europy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze