Michał Winiarski, Skra Bełchatów

KMŚ 2012. Skra znów zatrzymała Rosjan i zdobyła brązowy medal

2012-10-20 4:00

Były już dwa srebrne medale, przyszła pora na brązowy. Siatkarze Skry Bełchatów po raz trzeci znaleźli się na podium Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. W meczu o 3. miejsce wygrali 3:2 (25:18, 18:25, 15:25, 26:24, 15:11) z najlepszą drużyną Europy - rosyjskim Zenitem Kazań.

Kto wie, czy nie większym sukcesem niż najniższy stopień podium jest dwukrotne pokonanie Rosjan w ciągu czterech dni. W fazie grupowej polska drużyna także ograła Zenit po tie-breaku. Bełchatowianie, którzy w walce o finał ulegli 2:3 brazylijskiemu Sada Cruzeiro, bardzo ambitnie podeszli do piątkowego starcia. Spodziewali się silnego oporu.

- Rosjanie bardzo będą chcieli się zrewanżować za porażkę w grupie - zapowiadał kapitan bełchatowian Mariusz Wlazły (29 l.). - A my musimy wyciągnąć wnioski z przegranego półfinału - dodał.

Przewidywania się sprawdziły. Zenit postawił Skrze trudne warunki. Po przegraniu pierwszego seta mistrzowie Rosji wzmocnili zagrywkę i wyraźnie się rozpędzili.

Trwała wymiana potężnych ciosów między bombardierami obu ekip - Aleksandarem Atanasijeviciem z Bełchatowa i Maksymem Michajłowem z Kazania. Rosyjscy triumfatorzy Ligi Mistrzów byli bliscy zakończenia meczu w czterech setach.

Skra doprowadziła jednak do tie-breaka i pokazała w nim równą, dobrą grę, szybko obejmując wyraźne prowadzenie. Ostatni atak zakończył skutecznie Michał Bąkiewicz, po czym polska drużyna padła sobie w objęcia.