Joel Banks

i

Autor: Cyfrasport Joel Banks

Dymisja w PlusLidze

Legendarny polski klub musiał to zrobić. Tak źle nie było od 20 lat!

2023-01-31 20:06

Zanim triumfy w siatkarskiej Lidze Mistrzów zaczęła zapisywać na swe konto ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, polscy fani tej dyscypliny w elitarnych rozgrywkach emocjonowali się występami Skry Bełchatów. W 2012 bełchatowianie dotarli nawet do wielkiego finału. Byli też hegemonem krajowych rozgrywek: w XXI wieku dziewięć razy zdobywali mistrzostwo Polski. Przez pamięć o tamtych czasach Skra właśnie pożegnała się z trenerem.

Przyznać jednak trzeba, że podstawy takiej decyzji są mocne. W bieżącej edycji PlusLigi drużyna tego klubu wygrała tylko osiem z 22 meczów. Jedenasta pozycja, z pięciopunktową stratą do miejsca gwarantującego awans do fazy play off, a więc i możliwość walki o medale, Skra traci pięć punktów. W niedzielę przegrała u siebie gładko i szybko 0:3 z niżej notowanym ukraińskim Barkomem Lwów. Od 20 lat bełchatowianie w rozgrywkach ligowych nie mieli takiego doła!

„Decyzją zarządu KPS Skra Bełchatów SA z dniem 31 stycznia 2023 r. Joel Banks zakończył pracę na stanowisku pierwszego trenera zespołu PGE Skry. Powodem jest brak realizacji postawionych celów” - poinformował właśnie klub w mediach społecznościowych. 47-letni Anglik objął drużynę przed startem tego sezonu. W swym CV miał między innymi pracę w Noliko Maaseik, jednym z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Belgii, ale w Polsce – jak widać – sobie nie poradził.

Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie jego następcą. Sam Banks natomiast skupić się będzie mógł teraz na pracy z reprezentacją Finlandii, którą prowadzi od czterech lat.

Zobacz galerię zdjęć najpiękniejszej polskiej siatkarki

Najnowsze