Siatkówka, Liga Mistrzów, 2021, finał, Zaksa Kędzierzyn

i

Autor: CEV Siatkarze Zaksy świętują złoto Ligi Mistrzów w 2021 roku w Weronie

Wiemy, ile zarobiła ZAKSA za wygranie Ligi Mistrzów! Wywalczyli fortunę [LIGA MISTRZÓW - Premie i nagrody]

2022-05-22 23:12

Liga Mistrzów siatkarzy - premie i nagrody. Ile zarobiła ZAKSA za wygranie Ligi Mistrzów? ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrała świetny sezon na wielu frontach. Podopieczni Gheorghe Cretu wygrali już Puchar i mistrzostwo Polski, a 22 maja dorzucili do tego triumf w Lidze Mistrzów. Siatkarze z Kędzierzyna zgarnęli potrójną koronę, triumfując z Trentino w trzech setach. ZAKSA triumfując zgarnęła wielkie pieniądze.

ZAKSA Kędzięrzyn-Koźle w kończącym się sezonie zdobyła wszystko w Pluslidze - Puchar Polski i mistrzostwo Polski. Drużyna pod wodzą Gheorghe Cretu w niedzielę będą przed szansą na obronę tytułu sprzed roku. Wówczas Kędzierzynianie walczyli z tym samym zespołem, z którym zmierzą się w Lublanie. Mowa tu o włoskim Trentino. Ogromnym ciosem dla ZAKSY było poważne osłabienie, czyli brak Norberta Hubera. Środkowy doznał urazu ścięgna Achillesa, wykluczający go z gry od 6 do 12 miesięcy.

Wielka wojna o transfer Roberta Lewandowskiego! Ten gigant chce znowu napsuć krwi Barcelonie, będzie ostra walka

ZAKSA triumfowała w Lidze Mistrzów! Wielki sukces Polaków

Siatkarze Gheorghe Cretu wygrywając w niedzielny wieczór zostali pierwszym polskim klubem, który zdobył puchar Ligi Mistrzów dwa razy. I to z rzędu! Do tej pory najlepszą drużyną Europy był Płomień Milowice w 1978 roku oraz piłkarze ręczni - Łomża Vive Kielce w 2016 roku. Jednak w obu przypadkach nie udało się obronić tytułu.

Wielki gest Igi Świątek dla Ukrainy! Taką kwotą wsparła kraj zaatakowany przez Rosję, ogromne brawa

Sonda
Czy ZAKSA obroni tytuł najlepszej drużyny Europy?

Liga Mistrzów: Premie i nagrody.

ZAKSA oprócz przejścia do historii zainkasowała też duże pieniądze. Wygrana 3:0 z Trentino pozwoliła im zgarnąć olbrzymią kasę! 

* 70 000 euro (234 tys zł) za dotychczasowe występy w LM

* 500 000 euro (2,34 mln zł) jeśli zdobędzie złoto LM

To w sumie daje 570 000 euro, ok 2 640 000 złotych brutto. Tyle pieniędzy udało się zdobyć ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle za wielki triumf w Lidze Mistrzów.

Kamil Stoch nawiązał do zakończenia kariery. Tajemnicze słowa skoczka o "niewiadomej", zaskakujące słowa

Kamil Semeniuk o transferze do Perugii
Najnowsze