Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO

Wielki gest Igi Świątek dla Ukrainy! Taką kwotą wsparła kraj zaatakowany przez Rosję, ogromne brawa

2022-05-22 17:47

Liderka światowego rankingu - Iga Świątek jest świetną tenisistką co pokazała już wielokrotnie. Jak się okazuję Polka poza kortem również została nagrodzona, tym razem przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Świątek otrzymała nagrodę Billie Jean King Cup Heart Award za zaangażowanie oraz wzorową postawę w meczu reprezentacji narodowej.

Iga Świątek wystąpiła w meczu Polska-Rumunia. Polki bez problemu zwyciężyły 4:0 i awansowały do finałowego turnieju o Billie Jean King Cup, który odbędzie się w dniach 8-13 listopada. Warto zaznaczyć, że był to historyczny wyczyn dla polskiego tenisa. Liderka światowego rankingu WTA w obu meczach singlowych pewnie pokonała swoje rywalki, tracąc przy tym jednego gema. Do końcowego wyniku punkt dołożyły Magda Linette oraz Magdalena Fręch i Alicja Rosolska w deblu.

Zbigniew Boniek nie mógł się przed tym powstrzymać. Z olbrzymiej radości aż zaczął pisać po włosku

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Do nagród przez ITF po turnieju Billie Jean King Cup zostały wytypowane: Czeszka Martket Vondrousova, Włoszka Jasmine Paolini oraz drużyna Ukraina. W głosowaniu internetowym kibice wybrali Igę Świątek. Polka nagrodę, którą otrzymała w całości przekaże na konto UNICEF Polska i zostaną wykorzystane do działań związanych z pomocą dla dzieci z Ukrainy.

Wielka wojna o transfer Roberta Lewandowskiego! Ten gigant chce znowu napsuć krwi Barcelonie, będzie ostra walka

Tim Henman o Idze Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze