Zbigniew Boniek nie mógł się przed tym powstrzymać. Z olbrzymiej radości aż zaczął pisać po włosku

2022-05-22 17:11
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Widzew Łódź zameldował się po ośmiu latach przerwy w PKO BP Ekstraklasie. Wielki powrót legendarnego klubu w historii polskiego futbolu został doceniony przez Zbigniewa Bońka. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie krył wielkiej radości z powodu pojawienia się Widzewa na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Z zadowolenia aż padły słowa po włosku!

Piłkarze Widzewa Łódź po ośmiu latach wracają do ekstraklasy. Awans wywalczyli w ostatniej kolejce 1. ligi wygrywając na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. W tabeli Widzew zajął drugie miejsce, za Miedzią Legnica, która już wcześniej zapewniła sobie powrót do krajowej elity. Łodzianie o punkt wyprzedzili Arkę, która przed ostatnią kolejką też miała jeszcze szanse na bezpośrednio awans. Gdynianie pokonali na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 2:1.

Widzew Łódź wraca do Ekstraklasy. Zbigniew Boniek reaguje na sukces

Widzew, czterokrotny mistrz Polski, ostatni raz w ekstraklasie występował w 2014 roku. Szanse na utrzymanie stracił wtedy... 22 maja, czyli dokładnie osiem lat temu, po porażce z... Podbeskidziem. Po kolejnym roku – z powodu kłopotów finansowych – również zakończonym degradacją, łodzianie nie przystąpił do drugoligowych rozgrywek. W następnym, już jako nowy podmiot, rozpoczęli grę i odbudowę dawnego blasku od piątego szczebla rozgrywkowego w kraju.

NIE PRZEGAP! Transferowe przymiarki w ekstraklasie. Kolejny piłkarz odchodzi z Legii Warszawa

Zbigniew Boniek nie ukrywał wielkiej radości z awansu byłej drużyny do Ekstraklasy. - Nareszcie jesteśmy tam gdzie nasze miejsce - zaczął pierwszy wpis. Po chwili padły słowa po włosku. - Grande Widzew. Gratulacje dla WSZYSTKICH , którzy w tym uczestniczyli - napisał. - Sukces i awans to początek drogi. Na pewno wielkie dzięki należą się kibicom- ciągle obecni, blisko drużyny. Niesamowite - dodawał w kolejnym wpisie.

Widzew Łódź - OSIĄGNIĘCIA

Poza czterema tytułami mistrza kraju (1981-82, 1996-97) Widzew raz sięgnął po Puchar Polski (1985). W tabeli wszech czasów ekstraklasy - z 35 sezonami - zajmuje wysokie, dziewiąte miejsce. W przeszłości w tym klubie występowali m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Władysław Żmuda.

Sonda
Czy Widzew Łódź utrzyma się w następnym sezonie ekstraklasy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze