Łukasz Kaczmarek usłyszał koszmarną diagnozę

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Kaczmarek usłyszał koszmarną diagnozę

Łukasz Kaczmarek usłyszał diagnozę, która wielu zwaliłaby z nóg! Reprezentant Polski w porę trafił do szpitala

2021-07-15 16:59

Wielu sportowców na co dzień zajmuje się przede wszystkim tym, aby lepiej prezentować się podczas kolejnych meczów i zawodów nie zdając sobie sprawy z tego, jak niewiele potrzeba, aby wszystko na co pracowali przepadło w zaledwie kilka chwil. Sporo strachu swego czasu najadł się również Łukasz Kaczmarek, który trafił do szpitala i usłyszał straszną diagnozę. Schorzenie, na które cierpiał w wielu przypadkach kończy się śmiercią, a wielu zawodników musiało rzucić przez nie sport.

Życie sportowców nie jest usłane różami, a dojście na szczyt w konkretnej dyscyplinie w większości przypadków wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, które czekają po drodze na zawodników i zawodniczki. Niestety, każdy z nich ma tylko jedno zdrowie i czasami okazuje się, że w zaledwie kilka chwil tracą oni wszystko to, na co latami pracowali i przez problemy ze swoim organizmem muszą oni diametralnie zmienić swój tryb życia. O taki scenariusz otarł się również Łukasz Kaczmarek, reprezentant Polski w siatkówkę podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zawodnik reprezentujący na co dzień barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wyznał w jednym ze swoich wywiadów sprzed roku, że w pewnym momencie poczuł ból w klatce piersiowej. To od razu go zaniepokoiło, bo wcześniej nie doświadczył niczego podobnego. Już wtedy Kaczmarek miał z pewnością świadomość, że nie wróży to niczego dobrego. 

Łukasz Kaczmarek usłyszał koszmarną diagnozę 

Siatkarz trafił do szpitala i jak się niebawem okazało, miał dużo szczęścia lądując w placówce medycznej. Dzięki temu dowiedział się, że cierpi na niezwykle poważną chorobę, która w wielu przypadkach kończy się nawet śmiercią. - Zrobiono mi między innymi EKG i echo serca. Okazało się, że cierpiałem na zapalenie mięśnia sercowego. Znaków zapytania było mnóstwo, ponieważ dla niektórych ludzi jest to choroba śmiertelna, a inni nie mogą po niej uprawiać sportu. Miałem szczęście, że w porę trafiłem do szpitala i dostałem "najniższy wymiar kary". Po dwóch miesiącach braku aktywności sportowej, mogłem wracać na parkiet - wyznał Łukasz Kaczmarek w rozmowie z TVP Sport. Na szczęście po tamtych wydarzeniach zostało już tylko wspomnienie, a Łukasz Kaczmarek znów jest ważną częścią nie tylko ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale również reprezentacji Polski, z którą jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. 

Marcin Najman zobaczył UFO?! Szokujące nagranie z nocy, aż włos się jeży na głowie

Poznajcie bliżej Łukasz Kaczmarka

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał
Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal Igrzysk Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze