Mariusz Wlazły

i

Autor: CyfraSport Mariusz Wlazły

Mariusz Wlazły podjął decyzję ws. sportowej kariery. Wiadomość przekazał jego klub

2022-05-31 15:16

To prawdziwy fenomen! Jeden z najsłynniejszych polskich siatkarzy Mariusz Wlazły w poniedziałek 30 maja został wybrany na najlepszego gracza 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki podczas uroczystej gali w Warszawie. Dzień później jego klub Trefl Gdańsk ogłosił wspaniałą nowinę: legendarny zawodnik pozostanie na kolejny rok w nadmorskiej drużynie. To będzie już 20. sezon słynnego atakującego.

Wlazły został Siatkarzem 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki, a wyboru spośród pięciu kandydatur dokonała specjalna kapituła. Zwycięzca był w praktyce znany przed wyborem – pozycja 9-krotnego mistrza Polski w lidze nie podlega dyskusji. Jak informuje Trefl, słynny siatkarz spędzi 20. sezon w PlusLidze, ponownie w drużynie z Gdańska. – Przed nami już trzeci sezon z Mariuszem Wlazłym w szeregach „gdańskich lwów”. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej korzystać z jego doświadczenia, a także oczywiście Mariusz to bardzo ważna postać dla naszych kluczowych sponsorów – zakomunikował Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Największa gwiazda wróciła do kadry siatkarek. „Jestem zmęczona, trzeba coś wykombinować”

Najmłodszy siatkarz kadry Karol Urbanowicz: Wszyscy mi pomagają

Wlazły był przez 17 lat wierny Skrze Bełchatów, z która święcił największe sukcesy. W sezonie 2019/20 przeniósł się do Trefla, a pożegnanie z poprzednią drużyną odbyło się ze zgrzytem – ponieważ strony rozstały się w sposób nagły i burzliwy, nie przygotowano specjalnej ceremonii. Wlazły zagrał dwa sezony w Treflu pod trenerskim okiem swojego byłego kolegi ze Skry i reprezentacji, Michała Winiarskiego. Klub z Gdańska zajmował w nich odpowiednio 6. i 7. miejsce.

Jak przypomina Trefl, Mariusz Wlazły to ikona polskiej siatkówki, lider ligowych rankingów wszech czasów zarówno w gronie najlepszych atakujących, jak i graczy najczęściej wyróżnianych statuetkami MVP. 30 maja podczas uroczystej Gali 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki został także wybrany Siatkarzem 20-lecia PLS, a wśród nominowanych znaleźli się również Michał Winiarski, Daniel Pliński, Karol Kłos i Piotr Nowakowski. Nagrodę w jego imieniu odbierał prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Bartosz Kurek porównał Grbicia do Heynena. „Zmiana nie jest drastyczna”

– Bardzo się cieszymy, że przed nami już trzeci sezon, gdy w szeregach „gdańskich lwów” będziemy mieć siatkarską ikonę, czyli Mariusza Wlazłego. W ostatnich dwóch sezonach Mariusz na swojej pozycji grał z Kewinem Sasakiem i ogromnie wspierał Kewina swoim doświadczeniem. W nadchodzących rozgrywkach parę atakujących będzie tworzyć z Bartłomiejem Bołądziem, a swoim doświadczeniem będzie wspierał całą drużynę. Mariusz jako kapitan jest także bardzo ważną postacią w szatni, a w kształtowaniu relacji w zespole wykorzystuje wiedzę, którą zdobywa z zakresu psychologii. Mariusz to oczywiście także bardzo ważna postać dla naszych kluczowych sponsorów, którzy mogą korzystać z jego wizerunku. Bardzo się cieszymy na trzeci sezon Mariusza w Gdańsku, a poza aspektami sportowymi cieszy nas również to, że Mariusz wraz z rodziną czują się tutaj jak w domu – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Bardzo się cieszę, że w barwach Trefla będę mógł rozegrać 20. sezon w PlusLidze, a także ogromnie cieszy mnie fakt jak świetnie czuje się w Gdańsku moja rodzina oraz jak w drużynach młodzieżowych Trefla rozwija się mój syn. W Gdańsku rozpocząłem rok temu również przygodę ze studiowaniem psychologii. Mam nadzieję, że wiedzę, którą cały czas zdobywam będę mógł wykorzystać też w szatni – skomentował Wlazły, który podpisał roczny kontrakt. W sierpniu skończy 39 lat.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Najnowsze