ME siatkarzy. Odważna zapowiedź kapitana Hiszpanów przed meczem z Polską. Myśli o wygranej? [WIDEO]

2019-09-21 11:40 Marek Żochowski, Apeldoorn
Siatkówka, mistrzostwa Europy, Polska - Hiszpania, Jorge Fernandez Varcarcel
Autor: Marek Żochowski Kapitan reprezentacji Hiszpanii w siatkówce Jorge Fernandez Varcarcel

Polska jest stuprocentowym faworytem sobotniej potyczki w 1/8 finału z Hiszpanią. Bukmacherzy zapłacą 12 złotych za każdą złotówkę postawioną na naszych rywali, a na Polakach zarobić się zupełnie nie da (kurs 1,03...). Wszyscy myślami jesteśmy już w ćwierćfinale, o ile nie w półfinale w Słowenii. Kapitan reprezentacji Hiszpanii Jorge Fernandez, 30-letni środkowy wicemistrza Francji, Chaumont, mówi jednak „Super Expressowi”, że razem z kolegami chcą powalczyć z Polakami.

– Reprezentację Polski znamy bardzo dobrze, bo występuje we wszystkich poważnych imprezach. Oglądaliśmy ich mecze. Oczywiście są murowanymi faworytami, jednym z najlepszych zespołów świata i mecz z wami będzie dla nas bardzo trudny – nie ukrywa Fernandez. – Uważam jednak, że grając na swoim poziomie, też potrafimy być niebezpieczni. Możemy szukać szansy wygrania tego meczu, czemu nie?

Na pytanie, kogo obawia się lub kogo ceni najbardziej w ekipie Biało-Czerwonych, odpowiada: – Trudno wybrać. Jest tam dwunastu siatkarzy być może najlepszych na świecie. Wilfredo Leon jest na światowym topie, może także Michał Kubiak, który gra znakomicie, poza tym macie bardzo dobrego rozgrywającego.

Fernandez uważa, że tylko jeden element może napsuć krwi Polakom. – Wszystko zaczyna się od zagrywki. Jeśli nie serwujesz dobrze przeciwko takiemu teamowi jak Polska, to ciężko potem coś ugrać w bloku i obronie. Z tego powodu musimy się starać przycisnąć serwisem, a potem próbować odpierać ataki – zapowiada hiszpański siatkarz

Najnowsze