Siatkówka, mistrzostwa Europy, ME 2021, Polska - Serbia, siatkarze, Michał Kubiak

i

Autor: CEV Atak Michała Kubiaka w meczu ME 2021 Polska - Serbia

Michał Kubiak ostrzega: Nie myślmy o półfinale, bo będzie jak na igrzyskach

2021-09-06 13:38

– Grecy też trenują i potrafią grać, a jak zaryzykują na parkiecie i im się to opłaci, trudno się walczy z takimi przeciwnikami – skomentował Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski siatkarzy po nieoczekiwanych kłopotach w trzecim meczu ME 2021 i stracie seta z przedstawicielami Hellady. Wygraliśmy ostatecznie 3:1, ale po meczu euforii nie było. Kubiak obejrzał mecz z kwadratu.

Były kapitan kadry uderza w Heynena. „Brak formy i pewności siebie”

– Na razie w tym turnieju trochę szukamy siebie i wierzę, że w miarę upływu mistrzostw na nowo się odnajdziemy. Chciałbym, by stało się to jak najszybciej – dodaje Kubiak, który nie wychodzi zbyt daleko z myślami o kolejnych rundach ME. Jeśli Polacy dotrą do półfinału, mogą trafić na przykład na... Francuzów, z którymi doznali bolesnej porażki w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich. – Do półfinału najpierw trzeba wejść. W Tokio już myśleliśmy o półfinałach i finałach, a skończyło się jak się skończyło – kwituje Kubiak.

Michał Kubiak: O półfinale lepiej jeszcze nie myślmy

Polscy siatkarze perfidnie oszukani?! Prawdziwa furia, te obrazki nie pozostawiają złudzeń

Polacy wygrali co prawda trzy mecze na trzy rozegrane w tym z mistrzami Europy, Serbami, ale jednocześnie nie zachwycili w kilku fragmentach spotkań ze słabeuszami, tracąc sety z Portugalią i Grecją. Czy to niepokoi kapitana kadry? – Jesteśmy może też trochę za bardzo rozpieszczeni i przyzwyczailiśmy wszystkich, że takie mecze wygrywamy po 3:0. Tymczasem z drugiej strony boiska też stoją ludzie, którzy mają ambicje i przyjechali tu pograć. Dla nich to jest fajne doświadczenie, że mogą z nami powalczyć przy takiej publiczności. I korzystają z tego – podsumował Michał Kubiak.

Sonda
Czy oglądasz mecze reprezentacji Polski w siatkówce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze