Michał Kubiak po sparingu kadry siatkarzy: Trener założył nam kagańce [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-07-26 21:52
Siatkówka, sparing reprezentacji Polski, Team Michał, Team Fabian, siatkarze, Michał Kubiak, Jan Nowakowski
Autor: PZPS/Piotr Sumara Michał Kubiak i Jan Nowakowski walczą nad siatką

Zespół Michała Kubiaka pokonał ekipę Fabiana Drzyzgi 2:1 (22:25, 25:20, 25:22) w wewnętrznym sparingu reprezentacji Polski siatkarzy przeprowadzonym w Łodzi. Mecz rozegrano zamiast odwołanych gier testowych z Estończykami. Trener Vital Heynen, który osobiście nie prowadził żadnej z drużyn, zabronił podopiecznym zbytniej agresywności na boisku i demonstrowania radości, by nie psuć lekkiej atmosfery spotkania i towarzyskiego charakteru.

Trener Heynen zapowiedział, że mecz ma być prowadzony w atmosferze walki fair, nie ma mowy o dyskusjach, zbytnim demonstrowaniu radości przeciwnej drużynie, czy prowokacjach przez siatkę. Opiekujący się oboma teamami asystenci Belga Sebastian Pawlik i Michał Gogol mieli w zasadzie nie ingerować w grę, praktycznie ograniczyli się do brania czasów jedynie dla odpoczynku podopiecznych lub zwolnienia rytmu rywala. Heynen krążył tylko po hali, nie brał udziału w prowadzeniu którejkolwiek z drużyn.

Drugi przypadek koronawirusa w Treflu Gdańsk. Siatkarska kadra pań – bez zakażeń

– Wynik jest nieważny, chodziło o zabawę. Wszyscy wrócą do klubów wytrenowani, zaczniemy przygotowania z innego poziomu niż byłoby, gdybyśmy siedzieli przed telewizorami. A co do zakazów Vitala, gdyby były pokrzykiwania i głupie żarty przez siatkę, mogłoby się skończyć inaczej. Zagraliśmy z klasą – podkreślił środkowy triumfatorów Karol Kłos.

Sanepid zamknął Ergo Arenę. To efekt wykrytego KORONAWIRUSA

– Mecz był wewnętrzny, ale oglądali go ludzie w telewizji, więc to pokazuje wielkość siatkówki w naszym kraju i mam nadzieję, że dostarczyliśmy frajdy kibicom – mówił na antenie Polsatu Sport kapitan drużyny narodowej i zwycięskiego teamu Michał Kubiak. – Trener założył nam kagańce i nie mogliśmy celebrować udanych akcji, może widowisko trochę przez to straciło. Gdybyśmy poluzowali, byłoby ciekawiej. Jest to fantastyczna grupa ludzi, która się ze sobą zżyła. Składy były wyrównane, w końcu cała ta dziewiętnastka to najlepsi zawodnicy w kraju. Musiał to być wyrównany mecz, nie wyobrażałem sobie, że będzie 3:0. To spotkanie mogło nam dać więcej niż inny sparing.

O zwycięstwie ludzi Kubiaka zadecydowało doświadczenie, bo chociaż to team Fabiana miał teoretycznie większą siłę w ataku (Bartoszowie Kurek i Bednorz), to jednak po stronie drużyny kapitana kadry pozostała rutyna i spryt. W ostatnich akcjach trzeciego seta sam Kubiak wziął sprawy w swoje ręce. Jego as serwisowy oraz cwaniactwo w kluczowej akcji nad siatką dały wygraną.

Alarm pożarowy w hotelu Polaków! Siatkarze ewakuowani z hotelu [WIDEO]

W poniedziałek o 18.00 kadrowicze rozegrają drugi wewnętrzny sparing, kończąc tegoroczny nietypowy sezon reprezentacyjny. Składy drużyn na poniedziałkowe spotkanie będą zmienione i zostaną wybrane kilka godzin przed rywalizacją.

Co wiesz o polskich siatkarzach? Mniej niż 10/10? Kiepsko!

Pytanie 1 z 10
W którym roku reprezentacja Polski siatkarzy zdobyła złoty medal olimpijski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze