Jakub Kochanowski, siatkówka

i

Autor: volleyballworld.com Atakuje Jakub Kochanowski

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021. Gracz polskiej kadry mówi o złocie

2021-09-02 5:55

Najważniejsza impreza tego roku została przegrana przez reprezentację Polski siatkarzy, ale podopieczni Vitala Heynena wciąż mogą udowodnić, że liczą się w rywalizacji na najwyższym poziomie. 2 września w Krakowie meczem z Portugalią zaczynają mistrzostwa Europy, mające być turniejem pocieszenia po nieudanych igrzyskach.

Mimo że są dwukrotnymi z rzędu mistrzami świata, to start w ME nigdy nie był łatwy dla Biało-Czerwonych. Dwa lata temu Heynen i jego ludzie przywieźli z nich co prawda brąz, ale był to wynik nieco poniżej oczekiwań, a i wcześniej szło jak po grudzie. Trzy razy z rzędu, w tym dwukrotnie na polskiej ziemi, polscy siatkarze odpadali we wczesnej fazie. Jak będzie teraz, kiedy znowu rozegrają cały turniej u siebie, a w dodatku wisi nad nimi trauma olimpijska? – Mistrzostwa są naszym kolejnym etapem gry w tym roku i okazją, by wywalczyć medal – mówi „Super Expressowi” środkowy reprezentacji Polski Jakub Kochanowski. – To prestiżowa impreza i jak pokazuje historia, nie jest łatwo ją wygrać. To cel, który bardzo chcielibyśmy dopisać do swojego CV. Zwycięstwo w mistrzostwach Europy jest na pewno jednym z marzeń każdego z nas.

Jakub Kochanowski przed ME siatkarzy: Chcielibyśmy dopisać złoto do CV

Co dalej z Vitalem Heynenem? „Czasem przychodzi pora, by zrobić coś nowego”

Selekcjoner i jego gracze już na początku zgrupowania w Spale w połowie sierpnia postanowili, że poświęcą jeden dzień na rozmowy o przegranych igrzyskach, a potem kończą temat. Dosłownie, bo kartki, na których spisali swoje spostrzeżenia, zostały komisyjnie spalone przez kapitana kadry Michała Kubiaka.

Nie rozmawiamy o igrzyskach, nie ma o czym

– Wszystko, co złe, zostawiliśmy za sobą i nie zamierzamy do tego wracać. Jeśli się nad tym głębiej zastanowić, to można sobie łatwo odpowiedzieć na pytanie, jaki w ogóle jest sens rozmawiania o igrzyskach. To dlatego odcinamy się od analizowania ich. To już się wydarzyło, nie ma o czym rozmawiać, a jak się skończyło, wszyscy wiedzą. Skupiamy się na tym, co przed nami, a nie na przeszłości – podkreśla Kochanowski.

Fantastyczna informacja dla polskich fanów siatkówki! Będą w siódmym niebie

Morderczy sezon siatkarzy

Polscy siatkarze są u kresu niezwykle długiego i wyczerpującego w tym roku sezonu reprezentacyjnego. Przypomnijmy, że rozpoczęli go w maju, następnie spędzili trudny miesiąc we Włoszech na rozgrywkach Ligi Narodów, krótko potem jechali już do Japonii, w której przebywali trzy tygodnie. Po kilkunastodniowych urlopach wrócili do pracy i ruszyli z przygotowaniami do ME.

Piękna polska siatkarka zalała się łzami przed kamerami. Prawdziwy dramat

– Jesteśmy na etapie podtrzymywania dyspozycji, chociaż oczywiście dużo łatwiej zrobić formę, kiedy ma się dwumiesięczny okres przygotowawczy tylko do jednej imprezy – zauważa Kochanowski. – Moim zdaniem nie będzie to miało dla nas wielkiego znaczenia. Liczyć się będzie to, co robiliśmy na treningach i techniczne aspekty gry, które w ostatnich dniach stale poprawialiśmy.

QUIZ. Piłkarz, koszykarz czy siatkarz? Same wielkie nazwiska, szansa na komplet

Pytanie 1 z 15
Gilberto Amauri de Godoy Filho czyli Giba to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze