Siatkówka, siatkarki, zgrupowanie, obóz, Szczyrk, Magda Stysiak, reprezentacja

i

Autor: Paweł Skraba Magda Stysiak pokazuje piłkarską sztuczkę na obozie w Szczyrku

Młoda gwiazda kadry siatkarek jak piłkarka. Magda Stysiak ma niezłego kopa [WIDEO]

2020-06-09 7:35

Jako młoda dziewczyna grała ze starszymi chłopakami w piłkę, potem została jednak zawodową siatkarką i wyrasta na najlepszą zawodniczkę młodego pokolenia nie tylko w Polsce. Magda Stysiak nie raz demonstrowała piłkarskie umiejętności także na siatkarskim boisku. W czasie trwającego właśnie zgrupowania w Szczyrku też dała próbkę możliwości.

Podczas styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio Stysiak zaliczyła kapitalne zagranie nogą, broniąc piłkę, która wylatywała już poza parkiet. Dużo mówiło się wtedy o jej piłkarskich zdolnościach. Dla jasności: w siatkówce odbicie nogą jest dozwolone.

– W dzieciństwie rzeczywiście kopałam piłkę, ale w tamtej sytuacji w meczu z Turczynkami nie spodziewałam się, że tak wyjdzie. Biegłam za piłką, i myślałam, że może się uda podbić ją ręką. W ułamku sekundy pomyślałam: „Dobra, spróbuję nogą”. Dostałam mnóstwo wiadomości: brawo Magda, może przejdziesz na piłkę nożną? Ale nie zamierzam, pozostanę przy siatkówce - opowiadała nam Magda o jednej ze swoich słynniejszych akcji.

Polskie siatkarki spędziły miło czas na plaży i nie nudziły się [WIDEO]

W Szczyrku na treningu siatkówki plażowej, którego sporo mają w planie zajęć kadrowiczki na początku obozu, Stysiak jeszcze raz udowodniła, że kiedy trzeba, nie zawaha się użyć nogi w walce o piłkę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Liderka reprezentacji siatkarek Magdalena Stysiak opowiada o pandemii we Włoszech i pierwszym zgrupowaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze