MŚ w siatkówce: Niemcy sprawili niespodziankę. Ograli Kubę

2014-09-03 17:53

Reprezentacja Niemiec szybko otrząsnęła się po bolesnej porażce z Brazylią. W swoim drugim meczu na siatkarskich mistrzostwach świata pewnie pokonali faworyzowaną Kubę 3:0. Kapitalne zawody rozegrał Georg Grozer.

Ku sporemu zaskoczeniu spotkanie od początku do końca pewnie kontrolowali Niemcy. W pierwszym secie nasi zachodni sąsiedzi mieli wysoki procent skuteczności ataku, świetnie funkcjonował także ich blok. Partię przy stanie 24:16 pewnie zakończył najlepszy w tym spotkaniu siatkarz Georg Grozer.

MŚ siatkarzy: Brazylia - Niemcy 3:0. Nie było Blitzkriegu, gładkie zwycięstwo "Kanarków"

Ostatnie dwa sety były już bardziej wyrównane, Kubańczycy nie potrafili jednak wykorzystywać rzadkich problemów Niemców w ataku, często dotykając siatki lub popełniając prosty błąd przejścia linii. W trzeciej partii tego spotkania gwóźdź do trumny siatkarzy z Ameryki Środkowej mocnym uderzeniem wbił Denis Kaliberda.

Reprezentacja Niemiec zgarnęła swój pierwszy komplet punktów na siatkarskich mistrzostwach świata w Polsce. W dużo gorszej sytuacji są Kubańczycy, którzy mają na koncie już dwie porażki. W 1. rundzie zmagań grupy B ulegli Finlandii 2:3.

Kuba - Niemcy 0:3 (16:25, 21:25, 19:25)

Kuba: Javier Jimenez, Leandro Macias, Rolando Cepeda, David Fiel, Isbel Mesa, Osmany Uriarte, Keibel Gutierrez, Ricardo Calvo Manzano, Inovel Romero, Abraham Alfonso, Livan Osoria, Felix Chapman Pineiro

Niemcy: Sebastian Schwarz, Denis Kaliberda, Marcus Bohme, Georg Grozer, Lukas Kampa, Max Gunthor, Ferdinand Tille, Tim Broshog, Dirk Westphal, Christian Fromm

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!