Nasze siatkarki pokonały dominatorki z Rosji! Horror z Antigą i Smarzek [WIDEO]

2021-12-21 20:36
Siatkówka, Liga Mistrzyń, Developres Rzeszów, Lokomotiw Kaliningrad, Malwina Smarzek
Autor: CEV Malwina Smarzek i jej koleżanki z Lokomotiwu Kaliningrad uległy w Rzeszowie Developresowi

Piękny sukces odniosły liderki ekstraklasy, siatkarki Developresu Rzeszów. Wicemistrzynie Polski sprawiły prezent świąteczny kibicom, pokonując po 117 minutach walki w grupowym starciu Ligi Mistrzyń faworyzowany rosyjski Lokomotiw Kaliningrad 3:2 (25:17, 22:25, 25:21, 17:25, 16:14).

Ekipa z Kaliningradu to prawdziwy dominator: w lidze rosyjskiej nie przegrał żadnego z 11 spotkań. W jego składzie od tego sezonu występuje reprezentantka Polski Malwina Smarzek, a prowadzi tę ekipę Andriej Woronkow, trener znany w przeszłości między innymi jako szkoleniowiec męskiej kadry Rosji. Polka tym razem nie pomogła w znaczący sposób swojej drużynie. Smarzek z trudem zdobyła 13 pkt w tym meczu, będąc na bakier ze skutecznością – skończyła tylko 12 z 39 ataków, 4 razy nadziewała się na blok. Po drugiej stronie brylowały Bruna Honorio (19 pkt) i Kara Bajema (13). Każdy z zespołów miał w tym spotkaniu wzloty i upadki, na przemian obejmując i oddając inicjatywę. Doszło do tie-breaka.

Tomasz Fornal mówi już otwarcie o ćwierćfinale Ligi Mistrzów. „Będziemy mieli łatwiejszą drogę”

Piąty set był horrorem, bo kiedy już wydawało się, że rzeszowianki dowiozą spokojnie wygraną – prowadziły 13:9 i 14:11 – rywalki doprowadziły do remisu 14:14. W ostatnich dwóch akcjach górą były jednak podopieczne Stephane’a Antigi, dzięki temu nadal są niepokonane w grupie A i wskoczyły na fotel liderek z trzema wygranymi w trzech spotkaniach.

Żona Bartosza Kurka świętowała z nim sukces. 34 punkty i czek na 100 tysięcy jenów

Przypomnijmy, że do ćwierćfinału LM awansuje zwycięzca każdej z pięciu grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym dorobkiem. Kolejny mecz czeka Developres w jego hali w połowie stycznia z ukraińskim Dnipro.