NIE ŻYJE legendarny siatkarz. Przegrał walkę z nieuleczalną chorobą. To ogromna strata, miał zaledwie 52 lata.

Znicz, świeczka, świeczki
Autor: EastNews Młody policjant z Koła ODSZEDŁ na wieczną służbę! "Wierzyliśmy, że do nas wrócisz..."

Smutne wieści dla fanów siatkówki napłynęły z Włoch. Legendarny zawodnik Michele Pasinato zmarł w wieku 52 lat. Przed laty siatkarza dawał wiele powodów do radości kibicom oraz swoim najbliższym, zdobywają przede wszystkim dwa tytuły mistrza Europy oraz mistrzostwa świata wraz z reprezentacją Włoch. Legenda tej dyscypliny od kilku miesięcy zmagała się z nieuleczalną chorobą i niestety przegrała tę walkę.

Sportowcy potrafią dać kibicom wiele powodów do radości, którzy razem z nimi cieszą się z kolejnych sukcesów i trofeów. W momencie ich śmierci podobnie jak ich rodzina, pogrążają się również w żałobie. Teraz bez wątpienia mogą zrobić to wszyscy, którzy przed laty zachwycali się grą Michele Pasinato i reprezentacji Włoch. Legendarny zawodnik zaliczał się bowiem do bohaterów złotej ery tamtejszej siatkówki, zdobywając ze swoimi kolegami z kadry najważniejsze trofea. Pasinato sięgnął bowiem po dwa mistrzostwa Europy, wywalczone w 1993 roku w Finlandii oraz 1995 roku w Atenach. Do kolejki dorzucił również mistrzostwo świata z Tokio z 1998 roku. Przez ostatnie miesiące siatkarz zmagał się jednak z nieuleczalną chorobę. Przegrał tę walkę w wieku 52 lat, umierając w czwartek 8 kwietnia. 

Czytaj także: Robert Lewandowski przekazał fantastyczne wieści! Pewien szczegół może jednak niepokoić kibiców [ZDJĘCIE]

Legendarny siatkarz zapisał się złotymi zgłoskami w historii dyscypliny, stając się rekordzistą pod względem zdobytych punktów w sezonie zasadniczym włoskiej ekstraklasy. W 280 meczach zdobył aż 7031 punktów. W czasie swojej kariery wystąpił również w barwach drużyny narodowej 252 razy.

Sprawdź: Tak mieszka Kamil Stoch. Ogromny dom wygląda jak pałac, jest czego zazdrościć!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze